Цвинтар на Капушанській: коли мертві живим не потрібні (Фото)

Опубліковано:

Стан цвинтаря на вулиці Капушанській в Ужгороді роками залишає бажати кращого. Одне з найстаріших місцевих поховань стоїть занедбаним при всіх міських владах. Втім ще зовсім недавно кладовище взагалі було схоже на хащу. В якийсь момент чагарник прорубали та знищили. На цьому благоустрій кладовища закінчився.

Символічні доріжки, які в дощ перетворюються на непрохідне багно, купки сміття та понищені пам'ятники: саме таке жалюгідне видовище можна спостерігати навідавшись сьогодні на цвинтар. Місцеві ж мешканці взагалі перетворили периметр кладовища на смітник.

Навесні минулого року активісти ГО “Карпатська Січ” саме на цвинтарі на Капушанській, де знаходиться хрест воїнам “Карпатської Січі, прибрали територію від споживчого сміття, перед цим могилу січовиків упорядкували місцеві пластуни.

Після того, як поблизу кладовища з'явилася дерв'яна церква, цвинтарем в міру сил опікуються вірники. Однак без уваги збоку місцевої влади поховання привести до ладу не вдасться.

У цьому випадку корисним може бути досвід Івано-Франківська: сусіди зробили з колишнього міського кладовища меморіальний сквер.

Про Захід


Про Захід