Голова ОДА закликав райони шукати інвесторів

Опубліковано:

 Під час підсумкової колегії за участі керівників ключових департаментів, служб обласної влади та районів і міст краю, яка проходила вчора, керівник області наголосив на кількох пріоритетах у подальшій роботі влади.

Так, Департамент економіки має розробити та дати конкретні пропозиції стосовно залучення інвестицій в область. Мова про різні галузі: і туризму, і харчової та легкої промисловості, і машинобудування, і сільського господарства, тощо. “Інформація має бути детальна, прозора і доступна інвесторам. Потенційні інвестори мають побачити, що вони можуть іти в нашу область працювати, що край має перспективи, а влада відверта”, – зазначив Василь Губаль.
Разом з тим Василь Губаль закликав економічний департамент ОДА та представників місцевої влади підтримувати ті підприємства краю, які незважаючи на складну ситуацію, не піддалися паніці та продовжують роботу. Водночас наголосив на потребі роботи з тими підприємствами, які боргують людям зарплатню.

Наголосив і на стані справ у лісовій галузі, давши доручення відповідній структурі попрацювати над перспективами залучення інвестицій. А також активніше діяти і в у контексті переведення бюджетної сфери на енергозберігаючі технології. У найближчий час фахівці повинні детально вивчити питання та дати пропозиції щодо системної роботи з вирішення цих завдань.

Голова ОДА вкотре наголосив на своїй принциповій вимозі – усім службам, у тому числі і тим, які стосуються економічної та фінансової сфери, працювати на засадах прозорості та підзвітності громаді. “Налагодьте системну роботу у забезпеченні відкритості тендерних закупівель, торгів, використання бюджетних коштів. Уся інформація має бути доступна – повна публічність. Громадськість повинна бачити, куди йде кожна гривня бюджетних коштів, люди мають відчути, що влада їм підзвітна”.

А керівників районів і міст Василь Губаль закликав бути активнішими у роботі над грантовими проектами, участі у міжнародних конкурсах, співпраці з міжнародними партнерами. “Час такий, що на бюджет не доводиться занадто сподіватися. Але область має й інші перспективи – визначайте пріоритети, створюйте проекти, подавайте їх, працюйте над тим, аби залучити в район, місто, село міжнародні гранти”.

Прес-служба Закарпатської ОДА


Про Захід