Особлива лікарня: як на Закарпатті допомагають душевнохворим (ВІДЕО)

Опубліковано:

 Догляд за свійськими тваринами та власне господарство – чудова лікувальна терапія для людей, які страждають психічними розладами.
У мукачівському психоневрологічному інтернаті створили всі умови, аби ті хто там живе, почували себе, як удома.
Погодувати вівцю листям власно вирощеної ріпи – звичайна справа для цих жінок та чоловіків. Вже два з половиною роки вони живуть поруч з тваринами та ведуть господарство. Такий метод лікувальної терапії тут вважають дієвим та корисним майже для всіх мешканців психоневрологічного інтернату в Мукачеві. Персоналу тут також вистачає, майже 200 хворих обслуговує 100 людей. Пані Марія 16 років пропрацювала черговою медсестрою, два роки тому стала старшою. Умови перебування тут намагаються постійно покращувати, тим паче, що в інтернаті живе і 70 лежачих хворих, яким потрібні не тільки особливий комфорт, але і особливий догляд. Також в інтернаті для себе печуть хліб та виготовляють двері. Переваги медзакладу не залишаються не поміченими, сюди приїздить чимало закордонних гостей. В інтернаті не лише приймають гостей, але й розважаються. Найбільше мешканці інтернату люблять співати, є тут навіть свій ансамбль. Дівчата постійно відвідують репетиції та із задоволенням демонструють свій талант.
Поки одні співають, інші займаються спортом. І не тільки для задоволення, а й на результат. Додає домашньої атмосфери і капличка, яку мешканці інтернату мають змогу відвідувати на вихідних. Тут вони можуть помолитись і кожен попросити щось своє.


Про Захід