В ОДА кажуть, що наші ціни на громадський транспорт – найнижчі в Україні

Опубліковано:

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Михайло Ківкович заявив, що тарифи на перевезення в нашій області – найнижчі в Україні. Для порівняння він навів дані з інших областей. Так, на Київщині та Полтавщині 1 пасажиро-кілометр коштує 42 копійки, на Сумщині – 41, у Дніпропетровській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Запорізькій областях – 40, Вінницькій областях – 36 копійок.

Щоб привести тарифи у відповіднісь з витратами, голова Закарпатської ОДА Василь Губаль видав розпорядження від 19 лютого 2015р № 53.

Встановлено тарифи на перевезення:
– пасажирів автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні у розмірі 0,309 грн. за 1 пасажиро-кілометр без податку на додану вартість для суб'єктів підприємницької діяльності, які є платниками податку на додану вартість;
– пасажирів автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні у розмірі 0,37 грн. за 1 пасажиро-кілометр для суб'єктів підприємницької діяльності, які не є платниками податку на додану вартість;
– багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні у розмірі 10 відсотків від вартості проїзду.

В тариф не включено автостанційний збір за обов'язкові послуги, які надаються автостанціями пасажирам, плати за попередній продаж квитків, страхового платежу за страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті.

Як зазначив Михайло Ківкович, підставою для підвищення тарифів було зростання цін, зростання вартості ремонтів та інших витрат, пов'язаних з перевезенням пасажирів.

Всі ці чинники призводили до збитковості послуг автоперевізників, відсутності обігових коштів, неможливості своєчасної виплати заробітної плати своїм працівникам, зростання соціальної напруги. 

Управління інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА


Про Захід