Минулого року на Закарпатті від СНІДу померли 12 закарпатців

Опубліковано:

У середу, 16 червня, під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Сербайла відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/Сніду. Про це “Про Заходу” повідомив прес-центр ОДА 

Під час засідання, зокрема, йшлося про підсумки реалізації “Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки”. Як доповів головний лікар Центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Іван Миронюк, всім хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД (100% охоплення) забезпечено проведення лабораторного супроводу антиретровірусної терапії та моніторинг перебігу ВІЛ-інфекції на базі лабораторії Центру в обов'язковому порядку.

Завдяки запровадженому комплексу заходів (обстеження вагітних жінок, обстеження новонароджених), вже третій рік в Закарпатті не було жодного випадку передачі інфекції від матері до дитини.
В області на базі лікувально-профілактичних закладів працює 15 спеціалізованих кабінетів “Довіра”. У кількох районах такі кабінети мають недостатню кількість виділених ставок фахівців.

Андрій Сербайло рекомендував обласному управлінню охорони здоров'я знайти можливість збільшити кількість ставок фахівців:
– Для того, щоб не допустити поширення ВІЛ-інфекції, в першу чергу, в області повинні працювати фахівці, які консультуватимуть, допомагатимуть та, відповідно, убезпечуватимуть населення від недуги. У кожному районі має бути достатня кількість кваліфікованих кадрів. На наступному засіданні Ради обласне управління охорони здоров'я відзвітує про результати роботи у цьому напрямку.
Також Андрій Сербайло запропонував провести якнайширше обговорення, залучивши громадськість, цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки.

Довідково: За 2013 рік в області взято на диспансерний облік 81 вперше виявленого ВІЛ-інфікованого. За цей же період діагноз СНІД встановлено 35 особам, 12 осіб померло від хвороб, обумовлених СНІД. За 2 останні роки в області дещо стабілізувалася епідситуація щодо кількості вперше виявлених та взятих на диспансерний облік осіб з ВІЛ-інфекцією.
Таким чином, у Закарпатській області станом на 01.01.2014 найнижча поширеність ВІЛ-інфекції і Україні (25,7 на 100 тис. населення в області проти 308,3 по Україні), найнижча поширеність СНІД (4,5 в області проти 64,1 по Україні) та летальність від хвороб, обумовлених СНІД.


Про Захід