Закарпатські міліціонери охорони навчались правилам поводження з вибуховим пристроєм

Опубліковано:

На жаль, події, що відбуваються останнім часом в Україні навчили міліціонерів бути готовими до всього. Хтось скаже: “Де Закарпаття, а де зона АТО! “. Але той факт, що злочинність зростає – не заперечиш. Непоодинокі випадки, коли правоохоронцям доводиться мати справу зі злочинцями, які погрожують підірвати гранату. Як, наприклад, це нещодавно трапилось в Миколаєві.

Як розрізнити справжню гранату від муляжу, та як себе поводити з таким вибухонебезпечним пристроєм, що робити при виявленні підозрілих предметів – Закарпатським держохоронцям розповів Начальник сектору вибухо-технічної та пожежо-технічної експертизи експертного криміналістичного центру УМВС України в Закарпатті Валерій Самозванцов.

– Власне, на сьогоднішній день в нашій області дещо зменшилась кількість виявлення вибухових пристроїв, але кількість випадків виявлення підозрілих предметів, які можуть бути саморобними вибухівками дещо збільшилась, – каже експерт.

На приклад, у грудні, на гарячу лінію “102” надійшов дзвінок з повідомленням, що під міською дитячою поліклінікою залишено підозрілу сумку, виявилась порожньою, та тим не менше, міліціонер має знати, що робити у таких випадках.

– Першочергові дії працівників ДСО в подібних ситуаціях – це доповісти про подію оперативному черговому найближчого територіального відділу МВС. Забезпечити охорону місця події до прибуття спеціалістів, опитати перехожих про підозрілий пакет: чи не бачили хто приніс, чи не знають власника. Далі ж, при потребі, вивести людей з передбачуваної вибухонебезпечної зони. Категорично забороняється механічний вплив на предмет: удари, струшування.
Експерт криміналістичного центру показав міліціонерам, як виглядають різноманітні види гранат. Розповів як їх розрізняти та відрізнити справжню від муляжу.

– Подібні заняття надзвичайно важливі в сьогоднішній ситуації. Адже чи не щодня в область з зони АТО надходять дзвінки про замінування тої чи іншої будівлі. Так як особливо важливі об'єкти під охороною ДСО – міліціонери охорони мають знати, як діяти в тій чи іншій ситуації,- каже керівник ДСО області Андрій Литовченко.

– Працівники добре засвоїли матеріал, тому готові до будь яких ситуацій, – каже Віталій Черевко, старший інспектор ВКЗ УДСО при УМВС України в Закарпатській області.

Також міліціонери вкотре звертаються до громадян: заради власної безпеки та безпеки інших, при виявленні підозрілих предметів не чинити жодних дій, одразу звертатися до правоохоронців.

УДСО при УМВС України
в Закарпатській області


Про Захід