Заокеанська забавка

Опубліковано:





Філософ Моріс Рафаель Коен у 1919 році описав бейсбол як “національну релігію” Америки. За океаном це й справді гра мільйонів, про свою биту або шкіряну рукавичку мріє майже кожна дитина. Та бейсбол популярний не тільки у США. Масово у нього грають в Японії, на Кубі в деяких країнах Далекого Сходу.

На перше змагання прийшло 7 гравців, які й донині – кістяк команди

Україна цей вид спорту теж встигла випробувати. Тут про нього дізналися ще у 1986 році.
Врешті решт американське “віяння” занесло й до Ужгорода: з ініціативи проректора УжНУ Федора Шандора створили першу на Закарпатті команду з бейсболу. Її вирішили назвати “Кельти”, оскільки на території області колись проживали кельтські племена.
Президент Федерації бейсболу, софтболу та крикету Закарпаття Євген Агоста розповідає, що на перше тренування прийшло близько 7 осіб, які й донині є “кістяком” команди. “Хтось знайшов бейсбольну биту, хтось м'яч і рукавичку – так і почали грати. Хотілося спробувати цей вид спорту, адже до того бачили його тільки у фільмах. Потім вирішили, що треба створити бейсбольний клуб, щоб вміння, які набуватимемо на тренуваннях, десь і показувати”.
Зараз, за словами Євгена, в Ужгороді вже близько 25-30 людей, які займаються бейсболом: “Це люди різного віку – до 40 років. Є студенти Ужгородського університету, є й викладачі. До речі, на тренування ходять 2 дівчини, які грою не поступаються чоловікам”, – каже президент Федерації.

Бейсбольні бити – за призначенням

Щодо спорядження, то його замовляють через Інтернет з-за кордону, оскільки в Україні цей вид спорту не надто популярний, і форму тут знайти важко. Спорядження кожен гравець підбирає для себе індивідуально. Наприклад лапа (тобто шкіряна рукавичка) має різні розміри і конструкцію. Те ж саме стосується і біти. Довжина її може бути від 62 до 104 сантиметрів, вага теж різна. Ці параметри гравці обирають під себе, адже від того, чи підходить бейсболісту розмір бити чи рукавички, залежить якість його гри. Аматорське спорядження коштує недорого, біта, наприклад – до 150, лапа – 250 гривень.

Плани на чемпіонат Угорщини

Ужгородські “Кельти” мали наміри брати участь у чемпіонаті України у другій лізі. Щоб потрапити у вищу лігу, команда май пройти другу лігу та дивізіон Б. Склалося так, що багато українських команд не отримали фінансування на ці змагання, і в “Кельтів” з'явилася можливість брати участь відразу у вищій лізі. Та через події в Україні команда вирішила поки що відмовитися від чемпіонату. Тепер бейсболісти мають наміри подавати заявку на участь в чемпіонаті Угорщини. “Там простіше налагодити зв'язок між командами, федераціями. На відміну від української бейсбольної Федерації. Тут залишилося дуже багато бюрократизму. Щоб отримати дозвіл на створення клубу, нам довелося побігати тижні зо два, щоб зібрати всі необхідні папери”.

Бейсболісти без поля

В самому Ужгороді теж проводять змагання. Тут відбувся внутрішній турнір, у якому взяли участь 2 команди. Бейсболісти намагаються тренуватися регулярно, але для цього не завжди є умови. Євген Агоста каже, що найбільша проблема бейсболістів в нашому місті – це відсутність майданчика для тренувань: “Зараз ми збираємося на стадіоні “Буревісник”, але якщо там облаштують газон, то далі займатися наша команда не зможе. Нещодавно ми зверталися до Віталія Ерфана, начальника управління молоді, сім'ї і спорту Закарпатської ОДА, він каже, що у місті є територія площею 1,2 га, яку б могли віддати нам. Ми готові самі облаштувати поле, як тільки нам виділять майданчик”.

“Про Захід”


Про Захід