Скільки пунктів пропуску розбудуємо на українсько-угорському кордоні?

Опубліковано:





Сьогодні, 18 лютого, голова облради провів ділову зустріч-нараду із виконавцями спільного угорсько-українського проекту з розбудови мережі пунктів пропуску в рамках Оперативної програми транспортних сполучень (KÖZOP) Європейського Союзу, який здійснюється на замовлення Координаційного центру розвитку транспортних сполучень Угорщини.

Угорську сторону представляли: керівник делегації – начальник відділу Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Жолт Антоні, технічний директор Координаційного центру розвитку транспортних сполученьУгорщини Аттіла Шімон, керівник проекту Координаційного центру розвитку транспортних сполучень Жолт Фекете, директор з питань транспорту ТОВ “Treneсon COWI Kft”, керівник консорціуму “По обидва боки кордону” Ендре Бодолої, виконавчий директор ТОВ “Fehervari es Fekete Kft”, член консорціуму “По обидва боки кордону” Андраш Фегерварі, та виконавчий директор ТОВ ” Agenda Consulting Kft” Ласло Бакаї, а також ведучий консул Генерального консульства Угорщини в м.Ужгороді Ласло Віда.

Участь в нараді з українського боку взяли керівники та фахівці облавтодору, водного господарства, земельних ресурсів, митної служби, департаментів та управлінь облдержадміністрації з питань екології, інфраструктури, дорожнього господарства, зовнішньоекономічних зв'язків, керівники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Ужгородського, Берегівського та Виноградівського районів.

Мета зустрічі – проаналізувати проведені сторонами підготовчі роботи на рівні техніко-економічного обґрунтування, їх системного впливу на угорсько-українській ділянці кордону.

Відкриваючи захід, Володимир Чубірко подякував угорським партнерам за добросусідство, в рамках якого проведено ряд зустрічей на рівні держсекретарів Угорщини, міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто та інших високопосадовців, в ході яких домовлено, що Закарпаття буде долучено до нових проектів з розбудови пунктів пропуску на кордоні. В.Чубірко також наголосив, що для нашого багатонаціонального Закарпаття, яке межує одразу з чотирма країнами європейської спільноти – Угорщиною, Словаччиною, Польщею та Румунією, питання транскордонного та міжрегіонального співробітництва є одним із пріоритетів у роботі обласної влади.

Тісна співпраця нашого краю та окремих областей сусідніх країн дає можливість одержати додаткові кошти для соціального розвитку нашого краю. Та додаткові інструменти для впровадження спільних ефективних проектів, серед яких чи не найактуальніший на сьогодні – з розбудови пунктів пропуску на державному українсько – угорському кордоні.

Йдеться про розширення і вдосконалення мережі прикордонних пунктів пропуску, будівництво нових і реконструкція уже існуючих автотранспортних мостів через р. Тису, під'їзних доріг до пунктів пропуску тощо. Тому дуже важливо напрацювати чіткий план дій, узгоджені пропозиції, які повинні лягти в основу подання на розгляд Міжурядової українсько-угорської комісії з питань транскордонного співробітництва.

Як зазначив керівник угорської делегації Жолт Антоні, цей проект покликаний визначити стратегію розбудови пунктів пропуску на українсько-угорській ділянці кордону.

Ендре Бодолої провів презентацію розкриття ділянок перетину кордонів, наведених у проекті Оперативної програми транспортних сполучень (KÖZOP), розповів про основні етапи загального техніко-економічного обґрунтування всієї ділянки кордону та завдання, пов'язані з ними, ознайомив з факторами ризику реалізації окремих проектів, а також підрахунками, пов'язаних з інвестицією витрат.

Після детального аналізу відібрано з 23 можливих проектів чотири пріоритетні: Берегшурань-Астей (Лужанка- діючий), Тісасентмартон – Соловка (міст), Нодьгодош-В.Паладь( дорога), Сатмарчеке-Бадалово ( міст). Розглядався ще варіант Тісокород- Вари ( міст).

Були названі і перспективні пункти пропуску, які розглядаються як можливість для подання на розгляд Міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва. А це – Загонь-Чоп ( М-34), Загонь – Чоп ( діючий пункт: міст через р. Тиса), (Ловня –Дзвінкове – Барабаш-Косино (Тисобеч –Вилок), Берегдароц_-Берегдийда (М-3, 5 коридор), Берегдароц-Дийда-Берегово, Кішполад – В.Паладь, Уска-(Марошлігет)-Бобове.

Наголошувалось, що під час проектування кожна із сторін розробляє проекти відповідно до чинних у своїй країні законів, правових норм, регламентів. Угорщина зі свого боку виконала всі попередні інженерно-технічні погодження .
Представники української сторони повного аналізу не мають. В окремих з них є певні зауваження до пропозицій угорських колег.

Тому Володимир Чубірко рекомендував невідкладно створити Робочу групу з числа компетентних керівників відповідних управлінь ОДА, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади прикордонних районів, напрацювати чіткі пропозиції та висновки для підготовки Плану дій та рекомендації загального техніко-економічного обґрунтовування і зустрітись для їх узгодження. Оскільки всі узгоджені пропозиції й повинні лягти в основу документу на розгляд Міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, домовлено про роботу в електронному режимі. Завершити всі узгодження протягом двох тижнів.

А в травні в Ужгороді заплановано провести дводенну конференцію з цього питання,на якій обговорити всі аспекти стратегії розбудови пунктів пропуску на українсько-угорській ділянці кордону.

Прес-служба облради


Про Захід