Великий розпродаж нерухомості ужгородців (Фото)

Опубліковано:





Кожна влада в Ужгороді прагне продати якесь цінне приміщення, що належить громаді. Замість того, аби, наприклад, здавати його в оренду і регулярно заробляти на цьому гроші для казни. Солі в процес підсипає те, що сам продаж здійснюється не прозоро, як правило – на аукціонах із двома учасниками, один з яких не торгується.

У випадку із каденцією Сергія Ратушняка за підозрілими схемами продано 1 аптеку; будівлю СЕС на Київській набережній; приміщення магазину “Абетка”; приміщення і чашу муніципального басейну; приміщення бібліотеки на Підгірній.

Каденція Віктора Погорєлова запам'ятається скандальним продажем комплексу “Корона”; підозрілим продажем приміщення стоматологічної поліклініки на Минайській 23а; сумнівним продажем приміщень аптек за ціною потриманих квартир.

Але на цьому депутати цієї каденції, що добігає кінця, вирішили не зупинятися. Нещодавно, як грім серед неба, прозвучав намір влади за одним махом, без громадських обговорень, включити у програму приватизації одразу 78 об'єктів нерухомості. Причому в одному рішенні усе йде без розбору – що приміщення закинутих котелень, які дійсно треба продавати, що добротна комерційна нерухомість у центрі міста, яку просто вигідно здавати в оренду.

Між іншим, щодо багатьох об'єктів саме у центрі Ужгорода аукціон не передбачений – їх одразу запропоновано викупити орендарям. Уже є підозри, що деякі орендарі можуть бути фіктивними.

Відповідальність за ідею комунального розпродажу взяв на себе міський голова Віктор Погорєлов. Втім, можемо припустити, справжніми натхненниками появу такого рішення є інші люди, що наразі воліють лишатися у тіні.

“Червона Ружа” та будівлі на Волошина – продати орендарям

Колись візитівка Ужгорода, де навіть знімалися кінофільми, давно вже стоїть пусткою – це “Червона Ружа”.

Виявляється, частина комплексу – ще й досі в оренді. Згідно із законодавством, саме орендар має переважне право викупу. Тож будівлю запропонують купити перш за все ТОВ “Червона Ружа”.

На вул. Волошина місто, себто – ужгородці, володіють одразу трьома приміщеннями.

На Волошина, 8 приміщення на майже 19 кв. метрів пропонують купити орендареві – ТОВ “Хозяйка”. Під цим номером автор побачив цей магазинчик.

Наступний об'єкт – підвальні приміщення на Волошина, 10/1 – мають майже 92 кв. м. Можливо, мова йде про приміщення у цій будівлі (номера на ній нема, але по загальній нумерації вулиці співпадає – Авт.)

У цьому випадку продаж приміщення передбачається на аукціоні.

100 квадратних метрів у власності громади є за адресою Волошина, 24, за якою автор зафіксував цей будинок.

Продаж цих метрів також передбачений за процедурою аукціону.

Продається Театральна – аукціону не буде

Найбільш комерційно-приваблива нерухомість в Ужгороді знаходиться у серці міста – на площі Театральній. У переліку згадується аж три об'єкти, що мають адресу – пл. Театральна, 7а. Таблички з саме таким номером на будівлях не знайти.

Втім, хто пам'ятає, в часи приватизації комплексу “Корона” його адреса фігурувала як Театральна, 5-7. Щодо цього факту правоохоронні органи під час своїх перевірок висловлювали претензії – мовляв, під номерами 5 та 7 повинні бути окремі будівлі.

Згідно із загальною нумерацією площі, будинок №7 знаходиться одразу за “Короною”, точніше – ліва половина цього будинку.

Уважний побачить, що саме ліва частина будинку має, що називається, “порожні вікна”. Це – досить цікавий факт. Скоріш за все, саме тут і є три комунальні об'єкти – на 118 кв. м, на 130 кв. м та на 168 кв. м.

Якби провести аукціон, то саме у цьому приміщенні можна було б непогано заробити для бюджету – напевне, багато хто б торгувався за нерухомість у цьому будинку.

Втім, тут є три орендарі. Другий поверх – у ТОВ “Реал”; третій поверх – у ТОВ “Інвестзеленбуд”; четвертий поверх – у ТОВ “Некст дженерейшн технолоджі”. Невідомо що орендарі роблять на своїх поверхах, оскільки, повторимося, судячи з їх вікон – приміщення порожні. Оренда фіктивна? Зрештою, це право будь-кого в Україні орендувати приміщення, але не користуватися ним. І, згідно із законодавством, – є право орендаря на переважний викуп. І лише тоді, коли він не погодиться купувати, об'єкт виставляють на аукціон.

Є ще й адреса Театральна, 7 – підвальні приміщення на 85 кв. метрів – вони також будуть запропоновані на викуп орендареві – приватному підприємцеві Мисів С.В.

І все таки один аукціон щодо приміщення на Театральній планується. У будинку №15 –

– є нежитлове приміщення на 55 кв. метрів.

 

Для продажу пригледіли об'єкти і на Ракоці, і під самою міськрадою

На аукціон пропонуються 30 кв. метрів площі на Ракоці,18 – у цьому будинку.

Продати 41 кв. м. орендареві ФОП Балог О.Е. пропонують у самій адмінбудівлі, де наразі трудяться міські архітектори. Мова йде про вул. Небесної Сотні, 4, яка, за версією чиновників, все ще іменується Уральська.

Очевидно, мова йде саме про кафе, що у підвалі будівлі.

 

Підприємство ще не закрили, а його офіс вже продають

Два об'єкти на Корятовича 31 та 33 мають намір продати на аукціоні. Це – приміщення, в одному з яких працює КП “Служба пасажирських перевезень”.

На одному із виконкомів несподівано пройшло питання – закрити КП. Можливо причина такого рішення саме через цю будівлю, у якій хтось уже побачив свій магазин? Втім, наразі, депутати міськради не затвердили це рішення, тож підприємство поки працює.

На аукціон хочуть виставити й 73,5 кв. метрів нежитлової площі на Добрянського, 8. Це – занедбане приміщення, частина якого належить взагалі Міністерству оборони України.

Хоча, можливо, міськраді належить та частина цього приміщення, яка є на першому поверсі п'ятиповерхівки, яка також має таку ж адресу.

Важко знайти об'єкт за адресою – Яроцька, 3/6. На Яроцькій, 1 – їдальня “Гурман”, на Яроцькій, 2 – супермаркет “Вопак”, а на Яроцькій, 3 – за логікою, мав би бути цей чи то будиночок, чи то сарай.

Згідно з документами, на Яроцькій, 3/6 – є 30,5 кв. м у будівлі, які пропонується виставити на аукціон.

Ще одне приміщення у центрі на 71,5 кв. м – на площі Петефі, 25. Його також планують продавати на аукціоні.

 

Майстерні для оренди художникам давати не хочуть

Здавна в Ужгороді склалася традиція, що міська рада здавала приміщення в оренду художникам. Тепер, схоже, таку традицію вирішили припинити. Митцям кажуть – або купувати приміщення, або, виходить, забиратися з нього.

Частина таких майстерень – у технічних приміщеннях житлових багатоповерхівок у різних частинах міста. А частина – у самому центрі, тож митцям варто збирати гроші. Наприклад, на продаж йдуть приміщення на Крилова, 12.

А також на Собранецькій, 10

 

Продається все

Це – далеко не повний перелік комунальної нерухомості, яку можуть розпродати. Є ще численні приміщення закритих котелень; об'єкт біля вул. Закарпатської, де колись працював переговорний пункт; закинутий будинок першої радванської Читальні; квадратні метри у п'ятиповерхівці на початку пр. Свободи; приміщення, яке орендує депутат міськради Олексій Гетманенко; численні технічні приміщення у багатоповерхівках, які чомусь належать міськраді, а не жителям тих будинків.

Цікаво, міські депутати будуть ретельно обговорювати питання приватизації на сесії? Чи поцікавляться, який стан з проплатою оренди? Чи з'ясують – можливо масштабна приватизація з ознаками дерибану в останній рік каденції – передчасна?

Можливо, як у більшості випадків, депутати міськради просто мовчки натиснуть кнопку “за”. Тому що уже всі усе “порішали”. Як буде, побачимо уже 19 лютого.

Ярослав Гулан,
для Про Захід
фото автора

P.S. Автор зібрав основний фактаж статті, опрацювавши публічну інформацію із оприлюднених проектів рішень Ужгородської міської ради. Журналіст готовий оприлюднити альтернативну точку зору щодо будь-якого об'єкту нерухомості, прізвища чи назви юридичної особи, згаданих у даному матеріалі.

У разі виникнення додаткової важливої інформації щодо цієї теми – звертайтеся за адресою – [email protected]


Про Захід