Урожайність на Закарпатті зросла на кілька порядків, але країні це не допоможе

Опубліковано:

 Посушливе літо і продовження силового конфлікту на південному сході може поставити під сумнів успіхи сільського господарства країни, досягнуті з початку року.

Згідно з інформацією Держстату, станом на 1 липня поточного року виробництво зернових і зернобобових культур в Україні досягло лише 48,6% обсягів аналогічного періоду минулого року.

При цьому в т.зв. “Гарячих” регіонах – Донецькій і Луганській областях – виробництво зернових в першому півріччі 2014-го склало всього 9,3% і 2,6% минулорічних показників відповідно, а в Харківській – не перевищило і 0,5%.

Значне зниження виробництва зерно-бобових культур спостерігалося також у Дніпропетровській (-73,3%) і Запорізькій (- 68,5%) областях, а також більш ніж помітне – у Херсонській (-24,2%) і Кіровоградській (-53, 1%)

Спостережуваний ж на кілька порядків (!) Зростання цього показника в деяких західних регіонах (наприклад, на Волині, в Закарпатті та Чернівецькій області) очевидно не зможе компенсувати цих негативних тенденцій, що ставить під питання врожайність зернових в 2014 році.

Це, в свою чергу, створює додаткові ризики для вітчизняної переробної та харчової індустрії, а також для насичення внутрішнього ринку країни продовольчими товарами першої необхідності.

Таким чином, продовольча інфляція, дещо уповільнили темпи свого зростання до кінця першого півріччя 2014-го., Може до кінця року отримати новий поштовх – в тому числі, через незбалансованого експорту зернових.

financenews24

За матеріалом  khersonline.net

 


Про Захід