МАФ – під вікна, гараж – обіч дороги

Опубліковано:





 

Останнього разу в Ужгороді депутати щедро роздавали міську землю 19 грудня 2014 року. Детально – які наділи планували віддати, – описано ТУТ. Тепер поглянемо, кому із землею пощастило, а кому – ні.

На Театральній землю дали, на Капітульній – ні

Рішення №1582  – документ, говорячи просто, означає попереднє погодження міськради збирати документи на конкретні ділянки, щоб згодом або безкоштовно їх віддати, або ж здати в оренду.

Виділити 400 кв. м на Слов'янській набережній для незрозумілого “будівництва та обслуговування об'єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури” депутати не дозволили (пункт 5.2).

Натомість попередньо вирішили дати 77 кв. м в оренду для ПП “Конвалія-В” у самому серці міста – на площі Театральній – для інженерних споруд (пункт 1.3).

Це підприємство, згідно з даними реєстру, належить депутату міськради Віктору Феєру. Основне заняття – діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування. А ще “Конвалія-В” може займатися торгівлею дрібних товарів, неспеціалізованою оптовою торгівлею, орендою нерухомості.

Які ж інженерні споруди хоче розмістити на площі Театральній це підприємство? Як інформують джерела автора, мова йде про МАФ, що справа від сцени площі. Точніше – про землю під ним. Як видно, депутати уже додумалися роздавати землю на головній площі міста.

Автор спробував звернутися до самого підприємства, аби з'ясувати ситуацію. Втім, представник “Конвалії-В” на зв'язок із журналістом не вийшов.

Не пощастило із землею Закарпатському музею народної архітектури та побуту. Їм депутати відмовили у передачі 0,563 га для обслуговування об'єктів історико-культурного призначення по вул. Капітульній, 33 а (пункт 5.40).

Як пояснила журналістові директор закладу Габріела Андял, мова йшла про територію перед входом до музею, за якою працівники закладу уже давно доглядають. Втім, каже Габріела Василівна, якщо депутати вирішили, що земля повинна належати місту, значить це їх рішення. Головне, з її слів, щоб не повторилася ситуація каденції попереднього мера, коли на згаданій ділянці надумали облаштувати автопарковку. Це недоцільно робити, – пояснила Габріела Андял, – оскільки блокується єдиний вхід-вихід до музею-села. А це, якщо виникне надзвичайна ситуація, неприпустимо.

Підозрілі гаражі на 8 Березня

Рішення №1583  – документ, яким затверджено проекти землеустрою, себто – земельні ділянки реально потрапляють у приватну власність або йдуть в оренду, хоча де-факто також стають чиєюсь власністю назавжди.

У депутатів не виникло питань до того, чого на злитті вулиць Можайського-8 Березня “нарізані” 5 рівномірних ділянок – 0,0098 га для п'ятьох громадян (пункт 1.24-1.27). Шматки ділянки безкоштовно віддали у власність людям, з яких по двоє мають однакові прізвища. Себто, за логікою міськради, – одна родина отримує в умовах “земельного дефіциту” місце для одразу двох 2 гаражів, причому – абсолютно безкоштовно. А якщо усі п'ять наділів об'єднати, вийде одна ділянка, яку можна було б продати на аукціоні і виручити гроші для бюджету. Втім, схоже, депутатів, міського голову та його заступників (які, крім одного, також депутати) – це не хвилює.

Пішли безкоштовно у приватну власність і три земельні наділи на вулиці Кошицькій (пункти 1.15-1.17). Це – позаду приміщення комплексу “Світанок”.

Загалом, згідно з цим рішенням, 74 щасливці стали власниками ділянок. Більшість наділів стосуються землі, на якій вже зведена нерухомість і зараз передача ділянки пройшла “формально”.

Втім, як бачимо, у рішенні “закралися” і вільні території. Чи за просто так старалися чиновники мерії, коли готували проект рішення і чи за просто так депутати за нього голосували?

Земля під вікнами будинку продається теж

Без особливих проблем на сесії “пройшло” питання землі на вул. Белінського. Тут, як відомо, колись прямо серед вулиці звели магазинчики. І попри те, що з цим боролася і прокуратура Ужгорода, і тутешні жителі, магазини й досі стоять між тротуаром та багатоповерхівкою. По суті, від будинку №13 вкрадено їх прибудинкову територію.

Тепер, згідно з пунктами 1.3-1.5 рішення, дається старт, аби шматки території під магазинами назавжди вилучити із власності громади.

А от приватизувати землю на вул. Джамбула під МАФом громадянці Інні Анатоліївні Ковальській депутати уже вдруге відмовили. Зараз земля під МАФом формально в оренді. До слова, сам Анатолій Ковальський – також депутат міськради.

Наступного разу питанням роздачі землі ужгородські обранці займуться менше ніж за тиждень – 19 лютого.

Ярослав Гулан,
для Про Захід

Ілюстрації місць розташування ділянок –
з Публічної кадастрової карти України

Фото МАФу на Белінського, 13 –
з архіву сайту uzhgorod.in

P.S. Автор зібрав основний фактаж, опрацювавши публічну інформацію із оприлюднених рішень Ужгородської міської ради. Журналіст готовий оприлюднити альтернативну точку зору щодо будь-якої ділянки чи прізвища, згаданих у даному матеріалі.

У разі виникнення додаткової важливої інформації щодо цієї теми – звертайтеся за адресою – [email protected]


Про Захід