ЗМІ: Асоціація з ЄС дозволить заробітчанам заробляти від 2 тисяч євро

Опубліковано:

 У Євросоюзі потребують кваліфікованих будівельників, інженерів, айтішників, домогосподинь та сільгосппрацівників. У ЄС українці зможуть знайти чимало сезонної роботи, особливо в сільському господарстві Отримати дозвіл на роботу в Євросоюзі для українців стане простіше після ратифікації угоди про асоціацію (має набути чинності після 1 листопада цього року) та підписання додаткових угод з усіма країнами-членами ЄС, в яких будуть вказані квоти за окремими професіями для роботи в Європі – це дозволить працювати повністю легально. 

Правила виїзду для роботи в ЄС в угоді прописані досить туманно. У документі сказано, що українці зможуть трудитися як незалежні спеціалісти або представники українських компаній, які можуть відкрити в ЄС свої філії та надавати там 18 видів послуг, дозволених угодою. Це, наприклад, інженерні, туристичні, бухгалтерські, юридичні та інші, пише “Сегодня”.

Президент “Украналітцентру” Олександр Охріменко пояснює: це означає, що отримати робочу візу стане простіше. “Причин для відмови буде менше, якщо у людини буде запрошення на роботу або навчання.

Крім того, в робочій візі конкретніше буде прописана мета поїздки і її не зможуть видати на менший термін, ніж необхідно українському працівнику або студенту. Тобто якщо ви їдете на півроку, вам не можуть видати дозвіл на три місяці”, – говорить Охріменко.

За кордоном високі шанси знайти хорошу роботу найбільше мають кваліфіковані будівельники, інженери, айтішники. “Потрібні співробітники зі знанням іноземної мови та унікальним досвідом роботи. Таким працівникам раді за кордоном.

Причому є шанс влаштуватися в міжнародні корпорації”, – зазначила аналітик hh.ua Уляна Ходорівська. Заробітки в таких фахівців хороші – від 2-4 тис. євро на місяць. А рекрутер в Європі Аліна Петропавлівська каже, що євророботодавці при пошуку співробітників з країн СНД в основному орієнтуються на дефіцитні професії, наприклад, математиків чи дослідників. “У країнах ЄС різний підхід до найму іноземців.

Наприклад, у Великобританії важко отримати робочу візу, там воліють працевлаштовувати своїх. А в Німеччині є програми з найму іноземців навіть без вищої освіти, але вони повинні підпадати під категорії дефіцитних: наприклад, водопровідники, доглядальниці. Взагалі, в ЄС зараз роботодавці шукають працівників-іноземців за тими спеціальностями, яких у країні не вистачає”, – розповіла Петропавлівська.

Чимало пропозицій сезонних робіт закордоном (і не тільки в ЄС). Можна влаштуватися, наприклад, аніматором у готелях Туреччини, Єгипту із зарплатою від 8-10 тис. грн або складальником ягід, грибів, овочів на ферми Польщі, Данії, Швеції, де щомісяця платять 6-8 тис. грн. Нагадаємо, у Мінекономрозвитку спрогнозували рівень безробіття до кінця 2014-го – цього року вісім відсотків українців так і не знайдуть роботу.
 


Про Захід