У Луцьку громадські активісти, українські та польські історики, а також представники Української миротворчої школи обговорили проблеми польсько-українських відносин і шукали відповіді на проблемні питання.
Відкрита дискусія щодо історичної пам'яті польсько-українського періоду ІІ світової війни відбувалась 9 лютого, повідомляє “Волинь інфо”.
Голова інформаційного центру “Майдан”, а також співорганізатор круглого столу Наталка Зубар запевнила, що основним завданням Української миротворчої школи є вирішення конфліктів у кількох прикордонних областях України, в тому числі й на Волині.
Наталка Зубар зазначила, що характерним чи не для всіх прикордонних українських регіонів є проблема впливу “русского мира” через російську православну церкву.
“Волинь у порівнянні із іншими областями є спокійною, і якщо тут і є конфлікти, то вони не набувають великого масштабу. Але нещодавно у Мюнхені міністр закордонних справ Лавров згадав тему Волинської різні. Цю тему зараз росіяни активно підживлюють і провокують на конфлікт Україну та Польщу. Нашим завдання є створити усі умови для того, щоб їхні тези щодо цієї трагедії не мали жодного підґрунтя”, – мовила Зубар.
Тема Волинської різні під час обговорення об'єднала українських та польських представників у боротьбі із зовнішнім агресором – Росією. Учасники дискусії зійшлись на тому, що потрібно не дозволити росіянам спекулювати на Волинській трагедії і повідомляти суспільству, що насправді ніякої ворожості між Польщею та Україною немає.