На ЧУ з художньої гімнастики до Ужгорода приїдуть луганські, донецькі та кримські спортсменки

Опубліковано:

На фото Ганна Різатдінова. Краща гімнастка України знову порадує своїми виступами ужгородську публіку.

За два тижні в Ужгороді стартує чемпіонат України з художньої гімнастики. У найважливішому в році старті візьмуть участь майстри спорту та 25 кращих кандидатів у майстри спорту України. Організатори очікують на приїзд збірних команд областей, а також Національної збірної України.

“Цей чемпіонат вважається “генеральною репетицією” перед чемпіонатом світу, що відбудеться у вересні в Туреччині. Власне в Ужгороді відберуть найкращих гімнасток, які представлятимуть країну на світових змаганнях”, – розповідає Валентина Плавайко, організатор чемпіонату в Ужгороді.

За словами пані Валентини, наше місто готове приймати спортивну подію такого рівня, адже подібні змагання тут проходять не вперше: “В Ужгороді ми провели вже два Кубки України: минулого та цього року. Тому зможемо організувати і чемпіонат, досвід уже є. Щоправда, тепер зіштовхуємося з фінансовими труднощами, через що виникає багато проблем, які ми б не мали зараз вирішувати. Оскільки Ужгород вже проводив важливі змагання, і люди впевнені у наших силах, то ці очікування ми мусимо виправдати. Роботи дуже багато, і її не завжди видно. Все має бути продумане до дрібниць, починаючи від кулера з водою. Ми вже маємо планку, нижче якої впасти не можемо”.

Найбільш очікуваними на чемпіонаті командами є Донецька, Луганська та Криму. Вони, за словами Валентини Плавайко, теж візьмуть участь у змаганнях. Донецька команда приїде на тиждень скоріше, щоб підготуватися до чемпіонату, оскільки спортсменки зараз не мають змоги тренуватися у себе вдома. “Ми зробимо все, щоб ці дівчата почувалися в Ужгороді безпечно та комфортно. Зараз ведемо переговори щодо їх поселення. Звісно, це все тягне великі фінансові затрати, тому Закарпатська Федерація тепер шукає людей, які б могли нас підтримати. Щодо бази, де проводитиметься чемпіонат (СК “Юність”), то тут нам у користування надають 2 великі зали, де ми зможемо і підготуватися до змагань, і провести сам захід”, розповідає Валентина Плавайко.

Головним суддею на чемпіонаті буде Президент Федерації художньої гімнастики України Альбіна Дерюгіна. Участь у змаганнях візьмуть вже відомі “зірки” художньої гімнастики –Ганна Різатдінова, Валерія Мазур, Анастасія Мульміна.
До речі, Різатдінова – кримчанка. Її батьки до сих пір живуть в Сімферополі. Однак сама спортсменка категорично заперечила можливість перейти до російської збірної після анексії Криму. “Я пишаюся своєю країною. Ніяких думок про перехід в іншу збірну у мене немає. Я виросла тут, виступала і буду виступати тільки за збірну України”, заявила спортсменка журналістам після тріумфального для себе етапу Кубка світу у Франції, де вона здобула дві золоті й дві бронзові медалі.

Спочатку змагання планували провести або в Сумах, або в Білій Церкві. Але потім виникли деякі труднощі, і їх вирішили перенести на вже перевірену базу.

Співорганізатором Чемпіонату є ГО “Асоціація молодіжних ініціатив краю”. Голова організації Петро Ренжин розповідає, що головною новинкою цьогорічних змагань буде те, що в “Юності” облаштують реабілітаційний сектор.

Там працюватимуть декілька реабілітологів, які надаватимуть спортсменам і медичну, і психологічну допомогу: “Психологи працюватимуть з учасниками, налаштовуватимуть їх на змагання, адже часто буває, що у дітей – стрес, вони плачуть перед виступом або засмучені після нього.

Медики робитимуть спортивний масаж, допомагатимуть у разі виникнення травм. Крім того, залучимо наших волонтерів, які надаватимуть інформаційну допомогу, підтримають в організації дозвілля команд. Хочемо, щоб цього року спортсменам запам'яталися не тільки зали “Юності”, а й краса нашого Закарпаття, адже нам є, що показати!”, – розповідає Петро Ренжин.

На чемпіонат України з художньої гімнастики мають прибути близько 200 спортсменок. Змагання розпочнуться 1 серпня у спорткомплексі “Юність”.

“Про Захід”

 


Про Захід