В Ужгород приїхали «реаніматори»

Опубліковано:





Сьогодні, 14 липня, у великому залі Ужгородської міської ради, експерти презентували пакет реформ, які мають допомогти вивести державу з кризи. Як пояснив співкоординатор проекту Вадим Міський, подібна ініціатива виникла ще на Майдані, адже було зрозуміло, що процес перебудови держави закінчиться на вулицях, але не закінчиться в головах. Тому фахівці вирішили створити певну кількість законопроектів, які б могли допомогти новій владі реанімувати країну. Наразі ж реанімаційний пакет реформ – законодавча ініціатива, що об'єднала понад 150 експертів із громадських організацій, аналітичних центрів та бізнесу.
На початку зустрічі керуючий справами виконкому ужгородської міської ради Олександр Волосянський зазначив, що зараз вони теж працюють над тим, аби закласти такі правила гри, за яких наступній владі буде важко працювати не прозоро і не демократично.
Тож 10 першочергових змін, які спеціалісти пропонують провести Президенту України, − це адміністративна, антикорупційна, судова, конституційна, виборча та медіа-реформи, прозорість призначень, європейська інтеграція, децентралізація та реформа органів правопорядку.
В Ужгороді фахівці зупинилися детально на чотирьох аспектах реформування держави. Так про реформу публічної адміністрації та адмінпослуг розповів Микола Виговський, про перезавантаження судової системи − Степан Берк, свободу слова, зміни у доступі до публічної інформації та нові вимоги до прозорості органів влади − Аліса Рубан, а питання реформування галузі лісового господарства висвітлив присутнім менеджер групи РПР з реформи лісової галузі Остап Єднак.
До речі, за словами Вадима Міського, експерти отримали підтримку своєї ініціативи у Верховній Раді: “Маємо партнерів у парламенті, які можуть лобіювати наші законопроекти. Це міжфракційне об'єднання “Платформа реформ”. Наразі в активі РПР вже є кілька підготовлених законопроектів, як то “Про суспільне телебачення і радіомовлення”, законопроект № 0947 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України “Про інформацію” (у новій редакції) та Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

“Про Захід”


Про Захід