Нардеп Горват: ми проконтролюємо, щоб співробітники антикорупційного бюро мали розширені можливості

Опубліковано:





Народний депутат України від мажоритарного округу №68 із центром в Ужгороді Роберт Горват прокоментував перший день роботи другої сесії ВРУ.

Зокрема, пан Роберт відзначив прийняті закони щодо посилення Нацгвардії, військово-цивільних адміністрацій в зоні АТО, регулювання волонтерської діяльності та змін до антикорупційного законодавства.

Підсумками політик поділився на своїй сторінці у фейсбуці/

Вчора розпочалася робота другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

В першому читанні було ухвалено ряд законопроектів щодо контролю за дисциплінарними правопорушеннями у військових підрозділах, посилено частини Національної гвардії України дозволом на використання важкого озброєння, визначено правила поводження з військовополоненими та інтернованими особами.

Разом із цим, прийнятий в цілому законопроект “Про військово-цивільні адміністрації” має на меті забезпечити безпеку та нормалізацію життєдіяльності населення в районі проведення антитерористичної операції.

Окрім розглянутих на пленарному засіданні суто військових питань, були ухвалені в першому читанні й інші не менш актуальні законопроекти. Один із них стосується регулювання волонтерської діяльності. Його подальше доопрацювання та прийняття є тим необхідним мінімумом підтримки руху небайдужих та щирих людей, які наближають нашу перемогу, змінюють цей світ на краще.

Визначивши права та обов'язки волонтерів, законопроект зобов'язує Кабінет Міністрів України, інші органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування сприяти розвитку волонтерського руху, захисту прав волонтерів, страхуванню їх життя і здоров'я на період надання волонтерської допомоги.

Показовою та суперечливою виявилася поведінка окремих “народних” обранців при розгляді питання про внесення змін до антикорупційного законодавства. Лише після тривалого тиску та узгодження позицій лідерів фракцій, вдалося прийняти в першому читанні зміни до організації роботи Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства України з питань запобігання корупції.

Нам потрібні результативні розслідування корупційних та фінансових злочинів, а тому посилення незалежності, прозорості та рішучості детективів новоствореного органу залишає надію на ефективну протидію корупційним проявам. Передбачені гарантії роботи з розширеними функціональними спроможностями співробітників антикорупційного бюро мають бути збережені до остаточного прийняття законопроекту, що ми й проконтролюємо.


Про Захід