Волинським жінкам зробили політичну платформу

Опубліковано:





У Луцьку стартував проект “Від локальних дій до єдиної країни” (Місцеві політичні платформи жінок), в якому беруть участь 25 найактивніших волинянок, які планують і хочуть йти в політику.

Про це IA ZIK повідомила журналіст Ірина Мусій.

Координаторка Оксана Ярош розповіла, що такий проект в області реалізовується вперше і вона впевнена, що не востаннє.

“Ми організували це для того, щоб жінки, які планують йти у владу, здобули знання про депутатство, вибори, місцеві проблеми, освоїли навики комунікації з громадою та медіа. Плануються навчальні зустрічі, поїздка в Одесу, обмін досвідом”, – зазначила діячка.

“Останнім часом активність жінок зросла, однак досі залишається проблемою їх представництво у органах влади. Мало хто знає, що з лютого 2014 року вступила в дію норма Закону України “Про політичні партії”, а отже виборчі списки кандидатів мають бути із врахуванням гендерної квоти і жінок у списках має бути не менше 30%. Восени вибори, тож зараз саме час дбати про майбутніх кандидатів на місцеві вибори й посилювати знання і навики жінок, які планують балотуватись”, – наголосила вона.

Журналістка Ольга Бузулук поділилася враженнями від першої зустрічі.

“Ми більше як рік живемо сумбурно, триває війна, щодня вмирають люди, а тут – конструктивна зустріч. Бо життя – триває, незважаючи ні на що. І жінки особливо повинні мати силу й витримку переживати ці складні часи. А разом це зробити буде легше”, – зазначила Ольга.

“Більшість учасниць я знала до того часу. Але була рада і новим знайомствам. Старт проекту, як на мене, був більш, ніж вдалим. Головне, щоб потім ця наша ідейність, позитивна заангажованість проектом і наші мрії не зійшли нанівець. Для цього треба старатись щоразу придумувати щось нове й неординарне, щоб не зник інтерес. Але, звісно, все залежить від самих учасниць. Власне, восени, коли будуть місцеві вибори, ми й побачимо, хто піде в політику, а хто ще вирішить набиратися досвіду і проявляти себе в майбутньому. Як на мій перший погляд, то половина учасниць – це сформовані політики, які хоч сьогодні можуть ставати депутатами місцевих рад і продуктивно працювати”, – додала вона.

Для виконавчого директора ВОГО “Фундація розвитку громад” Юлії Євпак участь у проекті – це ковток свіжого повітря за останні багато місяців. “Учасниці дуже різні за вдачею та політичними вподобаннями, але єдині в погляді на майбутнє жінки в українській політиці, від чого, я впевнена, майбутні зустрічі будуть ще цікавішими. Сподіваюсь, що більшість зучасниць проекту продовжать практично впроваджувати набуті протягом заходів знання як в політичній діяльності, так і в щоденно-побутовій. Дуже хочеться, щоб Платформа жила та об'єднувала панянок Волині не тільки до квітня 2015, але й надалі”, – каже вона.

Аспірант-культуролог Східноєвропейського нацуніверситету імені Лесі Українки Олександра Ватащук наголосила, що для неї перша зустріч була надзвичайно цікавою.

“Зібралися різні особистості. В кожній відчувається сила і можливості щось змінити. Як мінімум, цей проект важливий, оскільки в одному місці зібралися найсильніші жінки Волині, які можуть разом вплинути на ситуацію в регіоні”, – резюмувала вона.


Про Захід