Яке харчування дозволяє запобігти загостренню подагри?

Опубліковано:

Закарпатська Ендоклініка продовжує серію порад з дієтології. Цього разу тема стосується рекомендацій щодо харчування пацієнтам, що хворіють на подагру.

В останні роки експерти почали розглядати дієту під іншим кутом. Замість ідентифікації певних продуктів для вилучення з раціони почали фокусуватись на дотриманні здорової моделі харчування та зменшенні зайвої ваги якщо вона присутня у пацієнта.

Здорова дієта

Добре відомо, що під здоровою дієтою розуміється переважне споживання рослинної їжі, включаючи овочі, фрукти, бобові, більша присутність цільних злаків та обмеження рафінованих.

Варто обмежити споживання жиру, особливо насиченого (того, який міститься у червоному м’ясі).

Розумним вибором мають бути нежирні джерела білку, на кшталт куриці, індички, риби, яким слід віддавати перевагу перед яловичиною та свининою.

Як бути з морепродуктами?

Морська риба, як відомо, є найкращим джерелом Омега-3 поліненасичених жирних кислот та безумовно відноситься до компонентів здорової дієти. Але деякі морські продукти можуть містити велику кількість пуринів.

Людям, які страждають на подагру, не слід повністю відмовлятись від риби. Не рекомендується вживання молюсків, сардин та анчоусів, які саме і вміщують найбільше небажаних пуринів.

Набагато кращим вибором є біла риба, наприклад, тріска, тілапія або камбала.

Вітамін С

Є дослідження, результати яких пов’язують нижчий рівень сечової кислоти із вживанням вітаміну С. Продукти, які є його природніми джерелами, наприклад, цитрусові фрукти, перець повинні ширше включатись у дієту пацієнтів з подагрою.

За більш детальною інформацією звертайтеся в Закарпатська Ендоклініка, що розташована за адресою: м.Ужгород, вул. Л.Толстого 27А або телефонуйте:
www.endo-clinic.uz.ua
0992687028
0673756050

Про Захід