Оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою “Мак-2014” стартували із початком теплої пори року на Іршавщині, як і загалом по Україні – пише Віта ГОРЗОВ, Іршавський РВ УМВС.
Головне завдання заходів, як розповів заступник начальника Іршавськогорайвідділу міліції підполковник Мирон Лещишин, – це виявлення та знищення незаконних посівів маку, конопель, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів. Про актуальність такої операції свідчить досвід попередніх років. Так, той рік за час операції Іршавськимиправоохоронцями у молодого чоловіка із села Вільхівка було виявлено та вилучено рослини коноплі. У місті Іршава та селах Довге, Приборжавське, Білки рослини снодійного маку.
Однак, громадянам варто знати, що законодавство передбачає відповідальність за незаконне вирощування нарковмісних культур. Так, за незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до 10 рослин на господаря накладають адміністративний штраф від 18 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, згідно ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель). А якщо рослин буде більше 100, то господаря очікує, згідно ст.310 Кримінального кодексу України ( Посів або вирощування снотворного маку чи конопель), чималий штраф або позбавлення волі на строк від 3 до 7 років).
У більшості випадків громадяни запевняють, що вирощували мак виключно для власних потреб – для тістечок. Можливо, воно й так, але закон є закон.