Змагання рапіристів на міжнародному турнірі пам’яті В. Герея виграли кияни Лісовий та Сопіт

Опубліковано:

У спорткомплексі “Юність” в Ужгороді стартував ювілейний XX Всеукраїнський турнір країн Карпатського Єврорегіону з фехтування, присвячений пам'яті Заслуженого тренера України Василя Герея.

У перший день на доріжки вийшли рапіристи та рапіристки (кадети, 2003 року народження та молодші). Цей турнір є рейтинговим, допомагає набрати додаткові бали до загального рейтингу для формування національної збірної України.

Загалом участь у змаганнях у перший день взяло понад сто фехтувальників не тільки з України, але й Угорщини, Словаччини та Грузії. Ми раді уже вдвадцяте проводити цей турнір в Ужгороді. Василь Герей висунув фехтування на Закарпатті на професійний рівень, ми усі, так чи інакше, його учні. І хоч Василя Васильовича уже немає з нами, його справа – живе. Для участі у цьогорічному турнірі приїхали спортсмени із клубу “Тус” у Будапешті, тренером там працює Юліанна Герей-Митейко – донька Василя Герея. Ми розширяємо географію, стабільно протягом двох днів на доріжки виходять понад 250 спортсменів. Це показник”, – зазначив головний суддя змагань Сергій Горецький.

Серед рапіристів-кадетів тріумфував киянин Богдан Лісовий (“Динамівець”, тренер – Шаркіна). Фінал тут став “столичним” і срібну медаль виборов Олег Кокоровець (“Армієць”, тренери – бригада ЦСК). Третю сходинку розділили спортсмени із Миколаєва – Єлізар Дирда та Максим Коржовий (тренери – Зикова, Павленко). До слова, усього за крок до медалей зупинився ужгородець Павло Гумен, який програв лише раз – майбутньому чемпіону турніру.

Дуже емоційним виявився фінал серед рапіристок: у підсумку золота медаль їде до Києва – переможницею стала Ольга Сопіт (тренери – бригада ЦСК). На другому місці фінішувала Валерія Семенова із Миколаєва (тренери – Івершин, Павленко, Довженко). Бронзові нагороди вибороли киянки Світлана Сопіт та Христина Саркісян (тренери – бригада ЦСК).  Ужгородки Юлія Тимченко та Майя Максимова замкнули десятку найсильніших.

Вісімки найсильніших нагородили символічними медалями та подарунками, призерам та переможцям також вручили сертифікати на купівлю бойового приладдя та кубки.

У другий день змагатимуться шпажисти та шпажистки. 9 травня о 10:00 розпочнуться бої, а о 12:00 – офіційне відкриття турніру. Вхід – вільний.

Фотозвіт першого дня можна переглянути у групі Закарпатської федерації фехтування у Facebook.