Здоров'я Соціум

Новітні технології лікування жіночих захворювань в клініці Біляка

Доволі часто в жінок діагностують поширену гінекологічну патологію – кісту яєчника. Зазвичай це доброякісне утворення, яке виглядає ніби міхур з рідиною. Найчастіше кісти бувають у пацієнток молодого та середнього віку, бо ця хвороба тісно пов’язана з менструальним циклом. Розміри утворення коливаються від 1,5 до 10 см. Довгий час хвороба може себе не виявляти, а проявитися серйозними ускладненнями стану здоров’я.

В наш час найпоширенішим методом лікування кісти яєчника вважається лапароскопічна операція. Вагомим досягненням є те, що після такого втручання вдається залишити яєчник і репродуктивна функція жінки повністю зберігається. Якщо у вас виникла необхідність хірургічного втручання з приводу кісти яєчника, звертайтесь у клініку Біляка.

Як зрозуміти, що у вас кіста яєчника?

Нерідко хвороба протікає роками та ніяк себе не виявляє, а при зростанні кіста починає турбувати жінку. Якщо розміри кісти малі, її діагностують випадково – під час обстеження. Ці факти підкреслюють важливість і необхідність проходження профілактичних оглядів у гінеколога від 1 до 2 разів на рік. У тому разі коли кіста яєчника не виявлена вчасно, згодом з’являються такі симптоми:

  • біль внизу живота та області таза;
  • порушення менструального циклу;
  • збільшення розміру живота;
  • кров’яні виділення з піхви;
  • дискомфорт при сечовипусканні;
  • дискомфорт та біль під час статевого акту;
  • дисфункціональна маткова кровотеча;
  • ріст волосся на обличчі та на тілі за чоловічим типом;
  • безпліддя.

Кіста може спровокувати порушення менструального циклу з затримкою або визивати міжменструальні кровотечі. Жінка мучиться від тиску кісти на сечовий міхур, в неї з’являються часті позиви до сечовипускання. Це патологічне утворення без своєчасного лікування може збільшуватися до великих розмірів і заважати роботі сусідніх органів, викликати постійний ниючий біль. Також хвороба вносить розлад та проблеми в сексуальне життя.

Іноді виникають ускладнення, які небезпечні для життя жінки. Кісти бувають з ніжками, коли ніжки перекручуються, то порушують кровопостачання кісти. Це викликає приступи нестерпного болю в животі, нудоту, блювання та високу температуру тіла.

Ще більша небезпека настає, коли кіста перекручується з яєчником та маточними трубами. Новоутворення при цьому розривається, а його зміст, де може міститися гній, спричиняє розвиток запалення в черевній порожнині. Такі ускладнення цієї хвороби вимагають термінової медичної допомоги, бо погрожують життю пацієнтки.

Показання до кістектомії

Розумний підхід до стану свого здоров’я та своєчасне відвідування гінеколога при перших симптомах допоможуть встановити діагноз та почати лікування. На превеликий жаль, часом жінки звертаються за допомогою дуже пізно, коли пухлина встигла завади шкоди органу, порушити його функціональність. У такому разі доводиться робити оваріектомію – операцію з видалення яєчника. Тому варто провести хірургічне лікування, коли є шанс врятувати яєчник.

Головні показання до кістектомії – це стан, коли новоутворення мають однорідну структуру та гладку поверхню і чітко окреслені контури, в очеревині не має бути скупчення рідини. Також якщо кісти набувають значний об’єм та давлять на сусідні органи, а згодом може перетворитися на злоякісну пухлину. Періодичні огляди у гінеколога – це обов’язкова профілактика від жіночих хвороб, яка вбереже жінку та допоможе вчасно зробити кістектомію. На Закарпатті в Ужгородській клініці Біляка це роблять малотравматичним методом лапароскопії.

Як проходить операція

Лапароскопічне видалення кісти яєчника робиться під загальним наркозом. Хірург виконує маленькі проколи, через них закачується вуглекислий газ, вводиться міні відеокамера та довгі мініатюрні інструменти. Лікар здійснює видалення кісти яєчника під відеоспостереженням. Видалене новоутворення витягається з черевної порожнини через косметичний розріз в області пупка. Потім робиться контроль гемостазу, видаляються інструменти, та закриваються проколи.

Лапароскопія – це мінімальний рівень стресу для організму, тому що відсутні великі крововтрати, немає шрамів, залишаються маленькі, ледве помітні сліди проколів. У жінки після такого втручання є усі шанси завагітніти, виносити і народити здорову дитину.

В клініці Біляка здоров’я кожної жінки знаходиться під контролем кваліфікованих лікарів. Полегшити та прискорити післяопераційний період допомагає озонотерапія, комфорт та доброзичливе відношення персоналу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

63 − = 56