В Ужгороді перевізники знову заговорили про підняття тарифів (ВІДЕО)

Опубліковано:

 Слідом за курсом долара зросла ціна на пальне, відтак перевізники знову заговорили про підняття тарифів на користування громадським транспортом Ужгорода до 3 гривень.

Однак у міській раді саме в такій ціні невпевнені, відтак взялися рахувати пасажиропотік.

Від першого березня 2013 року ціна на проїзд в громадському транспорті Ужгорода становила 2 гривні 30 копійок.  Невдовзі її підвищать. Без перевірки виконком рішення не ухвалив: ціни у всіх як під копірку – три гривні, три гривні і одна копійка,  три гривні і п'ять копійок.  Ужгородці до такого підвищення ставляться по-різному. Хтось погоджується через зростання ціни на пальне,  хтось – ні,  адже невдоволений якістю. Багато хто не вірить у заявлену збитковість,  звинувачуючи перевізників у жадібності.Є й такі, хто  вважає: при піднятті цін необхідно запроваджувати додаткові пільги для категорій осіб,  які транспортом користуються найчастіше. Студенти отримати знижку далеко не проти,  адже для багатьох  дорога в  університет – це далеко не дві поїздки на день.

Якщо ціни піднімуться до запропонованих,  витрати Ірини становитимуть вже більше 40 гривень на день, а маршрутки так і залишаться м'яко кажучи переповненими і тісними. Тим часом у міській раді вирішили порахувати,  наскільки пасажирам тісно,  а відтак – яка реальна вартість квитка в один кінець: поділити задекларовані витрати перевізника за один маршрут на кількість пасажирогодин.  В ідеалі,  каже,  моніторити потрібно щонайменше 4 рази на рік,  адже кількість змінюється: відпустки,  навчання і т. д. По факту ж чим загруженіший маршрут,  тим вигідніше перевізнику, і тим менше мають платити пасажири. Відтак,  цілком імовірно,  що на різних маршрутках невдовзі їздитимуть за різними цінами, однак, стара ціна, на жаль, таки не залишиться.

М-Студіо

 

 

Про Захід