В Ужгороді обговорили проблему доступності вулиць для людей з інвалідністю

Опубліковано:

Повідомляє прес-служба міської ради.

Обговорення “Захід, дружній до молоді з інвалідністю” відбулося сьогодні в Ужгородській міській раді, мова йшла про доступність вулиць, будівель нашого міста для людей з інвалідністю, маломобільних, що треба враховувати організаторам фестивалів, заходів, аби вони були доступними для всіх, та що тягне за собою вступ із 1 квітня в дію нових державних будівельних норм, які орієнтовані насамперед на інклюзію.

Заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак зазначив, що буде активізовано роботу комітету з доступності при міській раді, вже наступного тижня планується його засідання, куди запросять усіх небайдужих до цієї проблематики. “Крім фізичної доступності міської інфраструктури та заходів, які проводяться, що, безумовно дуже важливо, потрібно звертати увагу ще й на створення умов, аби молодь могла активно долучатися, ініціювати свої пропозиції, не відчуваючи жодних психологічних бар'єрів, щоб якомога більше людей брали участь у прийнятті рішень, управлінні містом”, – зазначив Олександр Павлович і додав, що в рамках реалізації спільного проекту за програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 в Ужгороді з урахуванням вимог інклюзії будуть облаштовувати пішохідні переходи.

Головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський відзначив, що всі об'єкти міста повинні бути доступними і зручними не лише для людей з інвалідністю, а й для батьків із дитячими візочками, старших людей, зрештою, навіть туристів із валізами. Олег Ігорович запропонував спільно провести інвентаризацію, що саме в місті необхідно зробити для доступності, напрацювати план, як діяти, визначити, які фінансові ресурси для цього потрібні, а відтак проводити контроль із залученням представників громадськості.

Координаторка Всеукраїнської кампанії “Inclusi-ON” Марина Сташина-Неймет представила відео, де ужгородці Олександр Лизанець, Надія Дьолог, Олександр Неймет безпосередньо на місцях розповідають про проблеми з доступністю міської інфраструктури – чому саме незручні, скажімо, спуски та підйоми з транспортного мосту Масарика, решітки вуличної зливової мережі в центрі, двері в ректораті УжНУ тощо.

На обговоренні представили також рекомендації для організаторів заходів. Так, при плануванні масових подій, фестивалів необхідно враховувати, чи зручно буде дістатися маломобільним людям, чи передбачені волонтери для допомоги і як про це дізнатися, чи є відповідні умови в готелях, костелах, якою є доступність інформаційних матеріалів, афіш тощо скажімо, за кольорами, шрифтами.

Під час засідання комітету з доступності уже наступного тижня узагальнять усі напрацювання для структурних підрозділів міської ради Ужгорода з урахуванням вступу в дію з квітня нових державних будівельних норм.

 
Про Захід