На Ужгородщині відбувся тренінг з медіаграмотності для бібліотекарів

Опубліковано:

 

5 березня в Ужгородській районній центральній бібліотеці відбувся тренінг з медіаграмотності для бібліотечних фахівців району.

15 бібліотечних фахівців Ужгородського району, які обслуговують етнічних угорців, взяли участь у тренінгу “Практична медіаграмотність для бібліотечних фахівців”. Це вже другий тренінг в рамках проекту “Local voices. Global changes” (Медіаграмотність для національних меншин), який Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка  виграла у конкурсі малих грантів для центрів “Вікно в Америку” за підтримки Посольства США.

Під час тренінгу бібліотечні фахівці ознайомилися з сучасними мас-медіа та їхнім впливом на свідомість людей, дізналися про різні форми пропаганди та маніпуляції в медіа та навчилися основним навичкам розпізнавання неправдивих медіаповідомлень. Практичні вправи та відео допомогли учасникам розрізняти інформування та пропаганду, виявляти використані маніпулятивні засоби та застосовувати критичне мислення при аналізі медіаповідомлень.

Вікторія Замула, головний бібліотекар та працівник ІРЦ “Вікно в Америку” провела практичне заняття з перевірки фактів “Не вір – перевір” (розробка IREX), яке ознайомило учасників з найпоширенішими маніпуляціями під час виборчих кампаній та навчило учасників відокремлювати факти від суджень, помічати фейки, перевіряти інформацію про кандидатів та аналізувати результати соціологічних опитувань і рейтингів.

Про безпечне користування соціальними мережами учасникам тренінгу розповідала Євгенія Напуда, завідувачка науково-методичного відділу та PR-менеджер головної книгозбірні краю. Крім того, Євгенія поділилася навичками використання соціальних мереж як платформ для створення власного чи професійного контенту.

Медіаграмотність – життєво необхідна навичка в сучасному світі, що переповнений інформацією, і місія сучасної бібліотеки – допомогти своїм користувачам навчитися свідомо та критично сприймати будь-яку інформацію. Тому значна частина тренінгу була приділена можливостям, які бібліотечні фахівці можуть запропонувати своїм користувачам для формуванню їх медійної грамотності та розвитку критичного мислення.

Проект “Local voices. Global changes” реалізовує інформаційно-ресурсний центр “Вікно в Америку” у співпраці з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за сприянням Посольства США.

Любов Толстова,

координатор ІРЦ “Вікно в Америку”

 

 

 

 

Про Захід