На Рівненщині сплачено до бюджету майже 72 мільйонів гривень

Опубліковано:

Впродовж січня 2019 року суб'єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області  71,9 млн. грн. єдиного податку. 
Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Рівненській області Дмитро Зайцев. За його словами, у січні 2019 року місцеві громади регіону додатково отримали 14,6 млн. грн. єдиного податку,  в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. 
Юридичні  особи – спрощенці перерахували у січні  7,2 млн. грн. єдиного податку, що на 1,6 млн. грн. перевищує минулорічні показники.  
Частка сплаченого податку приватних підприємців у загальній сумі надходжень скаладає 58 відсотків. Впродовж січня вони сплатили 41,9 млн. грн. єдиного податку, що на 9,5 млн. грн. більше, ніж у минулому році. 
Сільськогосподарські товаровиробники, а це четверта група спрощенців, сплатили у січні 22,8 млн. грн. єдиного податку, а це на 3,4 млн. грн. більше, ніж у січні 2018 року. 
Нагадаємо, що спрощена система оподаткування – це особливий механізм справляння податків і зборів, що замінює сплату окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Спрощена система оподаткування регулюється гл. 1 р. XIV Податкового кодексу. 
У 2019 році максимальна фіксована ставка єдиного податку для спрощенців І групи становить не більше 192,10  грн. (до 10%  від 1 921 грн.), ІІ групи –  не може перевищувати 834,60 грн. (до 20% від 4 173 грн.). Платники єдиного податку ІІІ групи сплачують його у розмірі 3% доходу, у разі сплати ПДВ, або 5% доходу, у разі включення ПДВ до складу єдиного податку. Для платників ІУ групи розмір єдиного податку залежить від категорії земель та їх розташування. 
ГУ ДФС у Рівненській області

Продали вантажний автомобіль та сплатили ПДФО – незабудьте до 1 травня подати декларацію про майновий стан і доходи  
ГУ ДФС у Рівненській області роз'яснює, що згідно з п. 173.1 ст. 173 Податкового кодексу України дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.2 ст. 167 ПКУ, тобто 5% від розміру отриманого доходу.
Дохід від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна (крім легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньо ринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом. Відповідно до абзацу шостого п. 173.4 ст. 173 ПКУ під час проведення операцій з відчуження об'єктів рухомого майна в порядку, передбаченому ст. 173 ПКУ суб'єкт господарювання, який надає послуги з укладення біржових угод або бере участь в їх укладенні за наявності оціночної вартості такого рухомого майна та документа про сплату податку сторонами договору, щокварталу подає до контролюючого органу інформацію про такі угоди, включаючи інформацію про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку, в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку.
Органи, у присутності посадових осіб яких між фізичними особами здійснюються укладення та оформлення договорів купівлі-продажу (міни, поставки), а також інших договорів, здійснюють у встановленому законом порядку реєстрацію таких транспортних засобів за наявності оціночної або середньо ринкової вартості такого рухомого майна та документа про сплату податку сторонами договору, обчисленого в установленому ПКУ порядку, та щокварталу подають до контролюючого органу інформацію про такі договори (угоди), включаючи інформацію про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку, в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку (абзац сьомий п. 173.4 ст. 173 ПКУ).
Для цілей п. 173.4 ст. 173 ПКУ платник податку самостійно визначає суму податку і сплачує його до бюджету через банківські установи.
Фізична особа (продавець) у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу рухомого майна з іншою фізичною особою є відповідальною згідно з вимогами розд. IV ПКУ за нарахування та утримання ПДФО та сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету за місцем нотаріального посвідчення таких договорів, а в інших випадках – сплачує (перераховує) ПДФО до відповідного бюджету за своєю податковою адресою (підпункти “б” та “в” п.п. 168.4.5 п. 168.4. ст. 168 ПКУ).
При цьому податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі (п. 45.1 ст. 45 ПКУ).
Водночас, порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) визначено ст. 179 ПКУ, згідно з п. 179.2 ст. 179 якого обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок.
Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників ПДФО – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV ПКУ (п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ). Враховуючи викладене, фізична особа – резидент (продавець) під час оформлення договору відчуження іншій фізичній особі рухомого майна у вигляді вантажного автомобіля в органі, який здійснює реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів або через товарну біржу, зобов'язана самостійно сплатити до бюджету за своєю податковою адресою ПДФО з доходу від продажу такого майна та подати податкову декларацію за відповідний звітний рік – до 1 травня року, що настає за звітним.
ГУ ДФС у Рівненській області

Коли та як своєчасно та правильно сплатити податкові зобов'язання за результатами декларування
ГУ ДФС у Рівненській області нагадує, що граничні строки сплати податкових зобов'язань, зазначених у податковій декларації, поданої за результатами 2018 р., для громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність—31.07.2019 р.
Платник податку – фізична особа, який зобов'язаний подати декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов'язання, здійснює сплати за такими кодами платежу:
“11010500” — “податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування”:
“11011001” — “військовий збір, що сплачується за результатами декларування”.
Платники податку – фізичні особи, які відповідно до розділу IV ІІКУ зобов'язані сплатити податок, але звільнені під подання декларації (при нотаріальному посвідченні договорів та/або при видачі свідоцтв про право на спадщину тощо), сплачують за кодом платежу:
 “11010501” — “податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов'язковому декларуванню”;
“11011000” — “військовий збір”.
Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати додатків відповідно до адміністративно-територіального устрою України оприлюднена на офіційному веб-порталі ДФС в рубриці “Бюджетні рахунки” ().
ГУ ДФС у Рівненській області

 

Про Захід