Соціум

Перша річниця інклюзивно-ресурсного центру в Ужгороді (Фото)

 

Інклюзивно-ресурсний центр Ужгородської міської ради днями відзначає першу річницю своєї діяльності. Із цієї нагоди в закладі, який займається дітьми з особливими потребами, сьогодні відбулися урочистості. На свято завітали вихованці центру разом із батьками, рідними та близькими.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв також привітав колектив і вихованців зі спільним святом: “Цей інклюзивно-ресурсний центр – найкращий у нашій області. Важливо, що діти тут можуть спілкуватися з однолітками, з ними працюють кваліфіковані педагоги, є все обладнання, необхідне для розвитку. Нашою метою було створити умови, щоб діти могли відчувати себе повноцінними членами нашого суспільства. І на сьогодні понад 40 дітей мають можливість щоденно відвідувати центр і займатися тут”.

Також Богдан Андріїв та начальник управління освіти Ужгородської міської ради Наталія Мухомедьянова передали вихованцям центру нові іграшки. З дітками працював аніматор, провели й арт-терапію для батьків, тут можна було зробити світлини у спеціальній фотозоні, поласувати солодощами.

За словами керівника центру Ірини Кремінської, завдання ІРЦ – забезпечити супровід дитини від 2-х до 18-ти років, надаючи їй можливість навчатися, розвиватися, отримати доступ до дошкільної та середньої освіти. Очільниця центру додала: “Найбільшим досягненням є соціалізація наших вихованців. Тішать і перші результати: хтось займається з педагогами індивідуально, частина діток пішли в дошкільні навчальні заклади, деякі – у школи”.
Нині заняття з дітьми проводять шестеро педагогічних працівників: вчитель-дефектолог (олігофренопедагог), вчитель-реабілітолог, вчитель-логопед, два практичні психологи. Вакантними залишаються посади вчителів-дефектологів. Торік працівники центру провели 178 комплексних психолого–педагогічних оцінок розвитку дитини для визначення освітніх потреб, із них дошкільного віку – 74 , шкільного – 104.

Із січня 2019 року інклюзивно-ресурсний центр відвідують 44 дітей з особливими освітніми потребами (37 – дошкільного віку та 7 – шкільного), яким надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги: це лікувальна фізкультура, логопедичні заняття та корекційно-розвиткові заняття практичних психологів і вчителя-дефектолога (олігофренопедагога). Проводять у закладі і семінари-практикуми для педагогів, для батьків, майстер-класи для дітей та батьків. Також постійно консультують батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами щодо надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям.

Центр знаходиться на вулиці 8 Березня, 46, у приміщенні так званого “бізнес-інкубатора”, має 9 кабінетів для корекційної роботи: психолога, логопеда, олігофренопедагога, сурдопедагога, тифлопедагога, кімнату для занять лікувальною фізкультурою, є й обладнана для соціально-побутового обслуговування кухня, кабінет для групових занять, кімната відпочинку. Санвузли влаштовані так, аби ними зручно було користуватися дітям із особливими потребами.

Нагадаємо, офіційне відкриття КУ “ІРЦ №1” відбулося 14 лютого 2018 року за участі дружини Президента України Марини Порошенко. Із державного та міського бюджетів минулого року профінансовано ремонти приміщень, закупівлю меблів, мультимедійного та комп'ютерного обладнання, дидактичних матеріалів, спортивного інвентарю.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

73 − = 68