Священиків ще раз попередили: візьмуть до рук зброю − не служитимуть в церкві

Опубліковано:





Офіційно в зоні АТО наразі перебуває 15 капеланів Української православної церкви Київського патріархату. Однак загальна кількість священників, які допомагають солдатам у їх нелегкій роботі, в кілька разів більша − всього в зоні бойових дій перебуває чотири десятки священнослужителів УПЦКП.
15 − це ті священики, які офіційно призначені Генштабом Збройних сил. Як повідомив патріарх УПЦ КП Філарет, духівники їдуть в зону АТО добровольцями. Там вони підтримують солдатів психологічно, моляться та спілкуються із бійцями.

Однак патріарх чітко акцентував на тому, що священики не мають права брати в руки зброю і воювати. А у випадку, якщо подібне все таки станеться, духівника позбавлять права богослужіння.

Нагадуємо, на Закарпатті вже є подібний прецедент. 26-го грудня одного із священників − преосвященного Кирила, єпископа Ужгородського і Закарпатського вже заборонили у священнослужінні аж до повного покаяння на засіданні священного Синоду УПЦКП за головуванням Патріарха Філарета. 

Як йдеться в ухвалі синоду, яка розміщена сайті УПЦКП: “У засобах масової інформації опубліковані фотографії преосвященного Кирила, єпископа Ужгородського і Закарпатського, з яких видно, що під час перебування в зоні АТО він, будучи зодягнутим в одяг священнослужителя та епітрахіль, тримає в руках зброю (автомат і артилерійський снаряд).

Згідно опублікованих у ЗМІ пояснень преосвященного єпископа Кирила він нібито “став воїном Христа” і начебто “особисто “послав” нелюдам Путіна декілька боєкомплектів, як кару за окупацію української землі”.

Такі дії преосвященного єпископа Кирила є грубим порушенням канонічних правил, що забороняють священнослужителям брати до рук смертоносну зброю. У випадку вчинення священнослужителем навіть ненавмисного вбивства він підлягає забороні у священнослужінні або позбавленню сану”.

Також в ухвалі наголошується, що священнослужителі, тобто єпископи, священики та диякони, можуть перебувати серед військових виключно у якості військових священиків (капеланів) для надання духовної та благодійної матеріальної допомоги. Безпосередня участь у бойових діях та використання смертоносної зброї священнослужителям забороняються.

Про Захід


Про Захід