Соціум

Юрфак УжНУ відсвяткував своє 25-річчя (Фото)

 

Сьогодні, 11 жовтня відбулися урочисті збори  з нагоди   25-ти річчя  заснування юридичного факультету УжНУ, де деканом -професор Ярослав Лазур.

На святкування прибули представники влади, депутати різних рівнів,науковці провідних вузів України, Словаччини і Чехії, представники правоохоронних органів, суддів, прокуратури, адвокати, нотаріуси. Усі з теплими побажаннями та  подарунками.  Чимало  з них навчались у стінах рідного факультету.

Розпочали захід з виконання Гімну України та вшанування хвилиною мовчання загиблих воїнів на Сході України. Відтак Ярослав Лазур запрошував до слова викладачів факультету,  випускників  і почесних гостей.

У своїх промовах вони згдували фундаторів факультету, а це – академік Володимир Сливка, професори – Василь Фазекош, Михайло Болдижар, Олександр Семерак, Володимир Галас, Василь Ярема, Хома Олексик   та ін.

Окремо відзначали заслуги тодішнього першого секретаря Закарпатського обкому Компартії України, голову обласної ради народних депутатів Михайла Волощука.

Добрим словом згадували у сприянні кадрового росту професора Юрія Бисагу.

То ж, як зазначали промовці, на сьогодні це вже  укомплектований науково-педагогічними кадрами колектив, має відповідну матеріально-технічну базу, належне навчально-методичне та інформаційне забезпечення, які необхідні для якісної підготовки фахівців найвищого професійного рівня. Наголошувалось і на тому, що серед випускників факультету – судді міськрайонних, апеляційного та господарського судів, прокурори міст, районів, а також Генеральної прокуратури України, керівники та заступники керівників районів, консули та чотири народні депутати України. Один із них – Юрій Чижмарь- був присутній на святі.

У своїй промові ректор УжНУ Володимир Смоланка згадав своє навчання у вузі та той факт, що у  1991 році було відкрито кафедру правознавства на економічному факультеті. А у 1993 році  вуз отримав повноцінний юридичний факультет.

– З невеликого курса утворився сильний, потужний факультет. До його сторення доклалось дуже багато людей, які стали відтак  дороговказом для молодого покоління. Сьогодні факультет  має 75 кандидатів наук та 14 докторів наук. Я з приємністю думаю про те, що тут порівняно недавно- чотири роки тому  створено спеціалізовану вчену раду,  яка відома в Україні, – наголосив ректор, додавши, що працівники  юридичного  факультету активні на міжнародній арені та ведуть багатогранну наукову діяльність.На завершення побажав факультету  подальшого динамічного розвитку,  науковцям – міцного здоров”я і хороших студентів.

Виголосили вітальні промови  і керівник апарату облдержадміністрації Руслана Натуркач та  в/п голови облради Йосип Борто.

Йосип Йоспович, звертаючись до пристуніх, зазначив:” Від імені Закарпатської обласної ради щиро вітаю вас із знаменною подією – 25-ю річницею від дня заснування юридичного факультету  Ужгородського національного університету.

За часи свого існування він став одним із провідних факультетів вишу, добре знаним в Україні і далеко за її межами як сучасний інноваційний заклад європейського рівня. Срібний ювілей юридичний факультет зустрічає вагомими здобутками. Наукові розробки вчених є успішними та застосовуються у багатьох сферах суспільної діяльності.

Україна сьогодні переживає складний процес переходу до нових соціально-політичних та економічних умов. За таких обставин важливо встановити особливості функціонування сучасних правових систем заради вдосконалення національного законодавства. Тому необхідні глибокі теоретичні обґрунтування та дослідження складних процесів у сфері державотворення і правотворення.                                                                            

Юридична наука покликана долучитися до вирішення цих проблем, розробки сучасних підходів до аналізу державно-правових явищ, моделі оптимального врегулювання суспільних відносин, гармонізації національної правової системи з прогресивними правовими системами країн Європи і світу.

Переконаний, що саме могутній інтелектуальний потенціал та ентузіазм науковців є одним із ключових факторів успіху модернізації публічної влади, підвищення її динамізму, що особливо важливо в період входження нашої держави в європейський адміністративний простір.

Бажаю кожному успіхів, натхнення, творчої наснаги в науково- дослідницькій діяльності юриста. Нехай результати вашої праці будуть вагомим внеском у розвиток вітчизняної науки та послугують великій справі відродження нації і процвітанню демократичної суверенної європейської держави України.

Хай щедро розкриваються перед вами таємниці науки!

Широких і щасливих доріг вам, здійснення усіх планів, плідної  творчої праці!” – наголосив Йосип Йосипович та вручив відзнаки облради.

    Так, за вагомий  особистий внесок  у реалізацію державної політики в галузі національної освіти, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня юриста і 25-ої річниці заснування юридичного факультету   Почесною грамотою обласної ради нагороджено:Савчина Михайла Васильовича         – доктора юридичних наук, професора кафедри адміністративного, фінансового  та інформаційного права   юридичного факультету ДВНЗ “Ужгородський національний університет”; Трачука Петра Антоновича        – кандидата юридичних наук, професора кафедри адміністративного, фінансового  та інформаційного права   юридичного факультету ДВНЗ “Ужгородський національний університет”.

         Грамотою обласної ради вшановано: Свиду Тетяну Іванівну    – кандидата юридичних наук, доцента кафедри міжнародного права   юридичного факультету ДВНЗ “Ужгородський національний університет”, інформує прес-служба облради.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

82 + = 83