Соціум

На Мукачівщині три населенні пункти готові приєднатися до Мукачева

На черговій сесії міськради розглядатимуть проект рішення Про надання згоди на добровільне приєднання Павшинської, Нижньокоропецької та Лавківської сільських територіальних громад

Проект рішення сьогодні вивчали на засіданні постійної депутатської комісії з питань законності, регламенту, депутатської етики, оборонної роботи та надзвичайних ситуацій.

4 травня вступив в дію  Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення.

Закон дозволяє містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об'єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур – в тому числі, без проведення виборів.

На Мукачівщині вже три населенні пункти провели громадське обговорення  та схвалили на сесії проекти рішення про добровільне приєднання до Мукачева. Проект рішення Мукачівської міськради "Про надання згоди на добровільне приєднання Павшинської, Нижньокоропецької та Лавківської сільських територіальних громад Мукачівського району до Мукачівської міської територіальної громади" буде розглядатися депутатами на черговій сесії міськради 30 серпня.

Як зазначив голова комісії депутат міськради Роберт Іванчо закон чітко визначає процедуру приєднання і вимагає проведення громадських обговорень в тих населених пунктах, які приєднуються до Мукачева. Міська рада має повноваження надавати згоду на добровільне приєднання. Процедура проведення громадських слухань в місті законом не передбачається.

Комісія одноголосно рекомендувала  винести проект рішення на розгляд сесії міської ради.
Даний проект рішення також буде розглянуто на всіх постійних депутатських комісіях міської ради.

Мукачівська міськрада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 − 14 =