Соціум

Гройсман та АМУ закликали ЦВК призначити вибори в ОТГ

Пем'єр-міністр України Володимир Гройсман висловив свою принципову позицію щодо прийняття Центральною виборчою комісією постанови від 9 серпня 2018 року № 122 "Про звернення до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя", яка дає ЦВК можливість не призначати у жовтні вибори в об'єднаних територіальних громадах.

"ЦВК прийняла рішення, яке унеможливило проведення в жовтні виборів у новоутворених об'єднаних громадах. Це рішення створює ризик гальмування децентралізації, яка сьогодні є однією з найбільш успішних і затребуваних реформ. Саме заради проведення децентралізації я прийшов у 2014 році працювати в Уряд, тому що був і залишаюсь переконаним: децентралізація – це шлях до створення якісних умов життя в кожному місті і селі України. В ефективності цієї реформи переконались вже понад 6 мільйонів українців, які стали мешканцями об'єднаних громад і отримали повноваження, ресурси, а отже можливості – розвивати свою територію і покращувати добробут. Дуже важливо, що об'єднання громад – це добровільний процес, ініціатива знизу. Вважаю, що перешкоджати прагненню громадян, які хочуть теж йти цим шляхом, створювати додаткові бар'єри на їхньому шляху – неприпустимо. Тому я закликаю Центральну виборчу комісію переглянути своє рішення і знайти можливість сприяти проведенню виборів в тих громадах, де вони були заплановані. Децентралізацію не можна зупиняти!", – зазначив Прем'єр-міністр України В.Гройсман.

Асоціація міст України також звернулася з відкритим листом до Голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського, у якому закликала ЦВК до 17 серпня 2018 року провести засідання та призначити відповідно до звернень облдержадміністрацій перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ, утворених за процедурою визначеною спеціальним Законом, йдеться в повідомленні АМУ. Це дозволить територіальним громадам, де проживають близько мільйона громадян, завершити процедуру формування ОТГ задля розвитку і підвищення якості життя.

На жаль, відстоювання реформування місцевого самоврядування і можливе призначення виборів в нових ОТГ жодного стосунку до Закарпаття це не матиме – голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль цього року не підписав жодного позитивного висновку тим громадам, які пройшли усі етапи створення ОТГ і "застрягли" на етапі отримання висновку. А це Виноградівська міська, Великоберезнянсьеа селищна, Холмківська, Горондівська, Нижньоселищанська, Залужанська сільські потенційні ОТГ. Закарпатцям залишається тільки побажати жителям інших регіонів України успіхів у цій боротьбі та вболівати за них…

Закарпатське РВ АМУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

64 − = 55