Соціум

Триває забезпечення житлом закарпатців пільгових категорій

Діюче законодавство передбачає надання грошової компенсації на закупівлю житла сім'ям загиблих під час антитерористичній операції на сході держави, а також учасникам АТО з інвалідністю І‒ІІ групи, котрі потребують поліпшення житлових умов.

В Закарпатській області у 2015 році закуплено 33 квартири для таких родин на суму 18,3  млн. гривень, у 2016-му 20 родин придбали собі житло за кошти державної субвенції, що була профінансована з частковим дофінансуванням місцевими бюджетами на загальну суму 11,6 млн. гривень, у 2017 році придбали житло 9 сімей на суму 5,65 млн. гривень. Ще одна родина загиблого учасника АТО планує придбати житло найближчим часом за кошти державної субвенції 2017 року.

В 2018 році потреба у вищезазначеній грошовій компенсації становить 2,3 млн. гривень для придбання житла 2- родинам загиблих учасників АТО та  сім'ї закарпатця з інвалідністю ІІ групи. Наразі в область частково надійшли кошти в розмірі 1,8 млн. гривень, які розподілені для виплати вищевказаної компенсації в місто Мукачево та Тячівський район.

Відповідно до передбаченої законодавством грошової компенсації на закупівлю житла для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, потреба Закарпаття для надання зазначеної компенсації складає 3,1 млн. гривень для 3-х осіб. Перший транш фінансування, як планується, надійде в область в серпні. 

У зв'язку з прийнятими змінами у законодавстві щодо забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей, потреба області для надання відповідної компенсації становить  7,63 млн. гривень для 10 родин з інвалідністю ІІ групи. Наразі для Закарпаття з державного бюджету на 2018 рік виділено 4,8 млн. гривень, з яких надійшло 3,15 млн.. Ці кошти розподілені на придбання житла вищезазначеним категоріям громадян, згідно з чергою взяття їх на квартирний облік, в міста  Мукачево та Ужгород, а також Мукачівський і Рахівський  райони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

93 − 92 =