Соціум

Закарпатці облаштували в лікарні ігровий куточок для онкохворих діток (Фото)

Ініціювали облаштування ігрового куточка для дітей, хворих на рак крові, представники громадської організації "Щасливі діти", інформує прес-служба ГО "Щасливі діти".

Ця історія про те, як звичайні люди змогли зробити неймовірно світлу і добру справу. Тепер діткам, що лікуються у онкогематологічному відділенні обласної дитячої лікарні в Мукачеві, буде набагато веселіше.

Люди перераховували кошти на офіційний рахунок організації. Всього на облаштування куточка було зібрано 29 425 грн. Найбільший вклад зробили хлопці й дівчата з бігової спільноти Uzhhorod Running Club і пересічні закарпатці, які у квітні цього року взяли участь у благодійному забігу "Пробіжи — допоможи!".

На ці кошти придбали меблі: стелажі для зберігання іграшок та канцтоварів, тумбу, стіл зі стільцями. Також купили дві великі лампи, що забезпечать якісне освітлення. Повісили штори з кумедними жирафами. Тепер у доступі дітей — велика кількість настільних ігор, книжок, пазлів, розмальовок, альбомів, олівців, фломастерів, фарб, величезний конструктор і багато іншого, що дозволить скрасити лікарняні будні.

"Якщо замислитися, то ця сума — доволі незначна. Це свідчить, що такого роду проекти під силу будь-кому. Головне — захотіти зробити це. Але зміни видно одразу. Треба бачити очі тих дітей, і тоді питання "чи варто займатись подібним" відпадає саме собою", —прокоментувала керівниця ГО "Щасливі діти" Ольга Павлова.

Така допомога відділенню — дуже доречна, — каже заступник головного лікаря і головний педіатр Закарпаття Михайло Радь. "Обласна дитяча лікарня — єдиний дитячий лікувально-профілактичний заклад Закарпаття, де лікуються онкохворі діти. Відділення онкогематологіїрозраховане на 30 ліжок. Щороку тут проходять лікування понад 530 дітей", — зазначив Михайло Радь.

Стіни відділення в районі облаштованого куточка буквально ожили, адже вони тепер розфарбовані. На дітей поглядають веселі жирафи, зебри, ведмедики. Поруч — багато квітів. Керівниця художніх проектів Світлана Гулей зізнається: настільки сподобалася реакція дітей, що вирішила розфарбувати не тільки ігрову зону, але й увесь коридор. "Я вже досить давно збиралася приїхати до дітей у це відділення. А тому, коли почула про ініціативу дівчат з ГО, залюбки долучилася. Наступного тижня планую з колегами приїхати у відділення і розмалювати стіни всього коридору", — зазначила Світлана Гулей.

На цьому ініціатива не завершується. У відділення час від часу навідуватимуться волонтери, аби гратися з дітьми і додавати в їхнє життя яскравих фарб. "До нас долучаються небайдужі, які готові приїжджати в Мукачево з Ужгорода, аби присвятити свій час заняттям з цими дітьми. Наразі ми шукаємо таких волонтерів і у Мукачеві, оскільки у такому разі заняття, майстер-класи та ігри можна влаштовувати частіше. Ми відкриті до співпраці і закликаємо долучатися", — пояснила співзасновниця ГО "Щасливі діти" Людмила Сюзева.

 

 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

93 − = 87