В Ужгороді громадськість радиться, як впроваджувати системні реформи

Опубліковано:

В сесійному залі Закарпатської ОДА сьогодні, 12 грудня, проходить III-й Форум місцевого самоврядування Закарпаття 2014 року “Реформи заради майбутнього”, приурочений до Дня місцевого самоврядування в Україні.
На відкриття Форуму з вітальним словом виступило керівництво області та представники національних асоціацій органів місцевого самоврядування.

Серед тем, які обговорюються на заході: діяльність і заходи Асоціації міст України з підтримки децентралізації влади і реформи місцевого самоврядування, реформа адміністративно-територіального устрою в Україні і сільські громади Закарпаття: реалістичність добровільного об'єднання. А також наразі почалося обговорення механізмів виконання нового Закону України “Про співробітництво територіальних громад” та положень нового законопроекту “Про добровільне об'єднання територіальних громад.

Олег Лукша, консультант АМУ, віце-президент Асоціації міст, селищ і сіл “Закарпаття – XXI століття” відзначив, що концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (згідно постанови кабміну від 1-го квітня 2014-го року) не виконано ні за переліком і змістом заходів, ні за термінами.
Також Олег Лукша зауважив, що анкетні опитування, інтерв'ю і спілкування у громадах засвідчують про нульовий рівень інформування та роз'яснювальної роботи щодо реформ.
І ще гіршою ситуація є у місцевих і регіональних ЗМІ.

Серед загроз, які можуть стати на зваді системним реформам також назвали суттєве погіршення рівня життя людей, зниження довіри до влади, найгірший якісний склад депутатів місцевих рад за виборами 2010-го року.

Однак є механізми, які можуть допомогти у вирішенні цієї ситуації: інституційне та організаційне об'єднання всіх здорових сил суспільства задля здійснення справжніх системних реформ в Україні.

Варто зазначити, що захід викликав жвавий інтерес у представників громади. Замість анонсованого малого залу ОДА форум проходить в сесійному залі адміністрації, позаяк кількість учасників дуже велика.

Про Захід


Про Захід