На Перечинщині житловий сектор під пильним наглядом місцевих рятувальників

Опубліковано:

Як свідчить статистика, з настанням зимового пожежонебезпечного періоду кількість пожеж в житловому секторі збільшується. І причини їх виникнення (із року в рік) залишаються незмінними. Це і неправильне влаштування димаря опалювальної печі, і порушення правил експлуатації пічного опалення, побутових електроприладів, і використання саморобних обігрівачів тощо. Тож, рятувальники У ДСНС у області продовжують здійснювати профілактичні заходи на території області аби запобігти пожежам у зимовий пожежонебезпечний період.

Вчора, 10 грудня працівники Перечинського районного сектора спільно з представниками сільської ради, правоохоронцями та іншими зацікавленими службами здійснили пожежно-профілактичний “рейд” у житловому секторі села Сімер Перечинського району.

Під час візитів до осель місцевих мешканців рятувальники провели інструктажі на протипожежну тематику, нагадали на необхідності пильнування та присутності під час використання відкритого вогню, печей, газового обладнання та електроприладів. Також кожному господарю вручалась пам'ятка безпеки, де наведено основні недоліки, що допускаються при монтажі та експлуатації пічного опалення, електрообладнання тощо. Слід зазначити, що окрема увага у проведеній роботі приділялась багатодітним сім'ям, самотнім пенсіонерам та неблагонадійним особам.

І звісно ж, рятувальники не змогли оминути підростаюче покоління. Напередодні новорічних канікул для школярів Сімерської загальноосвітньої школи було проведено урок безпеки від вогнеборців. Під час зустрічі рятувальники нагадали учням правила безпечної поведінки, яких необхідно дотримуватися в побуті, під час перебування на вулиці. Звернули особливу увагу школярів на небезпеку використання піротехнічних виробів (салютів, петард). Також фахівці служби з надзвичайних ситуацій продемонстрували учням, як правильно користуватися вогнегасником у випадку виникнення пожежі чи загорання та ознайомили дітей зі спорядженням і бойовим одягом, що є на озброєнні у вогнеборців.
Не забули рятувальники й про найменших, опісля школи завітали у дитячий садочок. Тут, головний інспектор Перечинського районного сектору Іван Джупіна розказав малечі про те, як несуть службу пожежно-рятувальні підрозділи Закарпаття та застеріг діток від небезпечних забав з сірниками, запальничками, обговорив, яку користь приносить вогонь і як необережність може стати причиною пожежі. З великою цікавістю слухала малеча про роботу вогнеборців, які цілодобово стоять на варті пожежної безпеки. Рятувальники не тільки цікаво та вражаюче розповідали, але й влаштували сюрприз для дітлахів. Наглядно показали малечі пожежний автомобіль, спеціальне обладнання та бойове спорядження.

Підбиваючи підсумки наведеної роботи було зазначено, що заходи такого рівня проводяться постійно, аби запобігти виникненню пожеж, попередити кількість їх зростання, а також запобігти загибелі та травмуванню людей, особливо дітей, на них. Як показує багаторічний досвід, саме такі заходи мають надзвичайно позитивний вплив на свідомість населення.

 


Про Захід