На Закарпатті підсумували результати проекту «Карпатський туристичний шлях »

Опубліковано:

Сьогодні відбулася фінальна конференція у рамках транскордонного проекту “Карпатський туристичний шлях 2”, яку фінансували в рамках програми транскордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013рр.

Проект реалізовувався комунальним підприємством “Агентством регіонального розвитку та транскордонного співробітництва “Закарпаття” Закарпатської обласної ради”, агентством підтримки регіонального розвитку Кошіце та Східнословацьким музеєм.До участі у заході залучили представників місцевої влади, профільних туристичних підприємств, організацій та окремих експертів із сусідніх країн та інших областей України, а також районів Закарпатської області.

Участьв конференції взяв й голова обласної ради Володимир Чубірко, його перший заступник Михайло Попович, заступник голови ОДА Михайло Рівіс.
Проект орієнтований на зміцнення позиції Карпатського регіону у туристичному секторі в рамках Європи шляхом гармонізації процесу розвитку туризму на місцевому та транскордонному рівнях, підвищення конкурентоспроможності Карпатської туристичної індустрії на ринку ЄС та розбудова партнерської туристичної мережі.

В ході форуму презентували модель організації розвитку туризму в Закарпатті на основі опрацювання експертів, інноваційного підходу до надання музейних послуг.

Володимир Чубірко насамперед зазначив, що питання євроінтеграції для нашої країни одне з першочергових. Нині Закарпаття робить впевнені кроки на цьому шляху і реалізує ряд спільний проектів з країнами ЄС. Один з таких, підсумки якого підводять в краї – “Карпатський туристичний край”.

“Ми хочемо долучитися до європейської родини. Через туризм налагоджуються людські контакти. Спільна робота над цим проектом дасть можливість європейцям пізнати нас. Створено потужний інформаційний портал для восьми країн. І впевнений, що не останній наш проект з європейцями. Ми відкриті для туристів. Вони можуть побачити нашу країну, нашу історію, наше життя”, – констатував керівник облради.

Валерій Грищенко розповів, що цей проект ініціювали словаки та українці,і разом його втілювали в життя. “Для нас важливим є досвід європейських партнерів. Карпати об'єднують нас в один спільний туристичний продукт. Нині ми розробили проект продовження європейських туристичних шляхів через Закарпаття до Румунії. Це свого роду основа для участі західних областей України у механізм імплементації європейської Карпатської стратегії”, – вважає директор агенції.

Надія Яшина, менеджер проекту розповіла про досягнення. Так, вже створено механізм транскордонної туристичної мережі, проведеномоніторинг існуючих програм в Європі та створено базу даних з 120 організацій з Угорщини, Словаччини, України, Польщі та Румунії. Також проведено серію тренінгів для експертів в галузі туризму, підписано 32 угоди про партнерство у рамках мережі. Влітку в рамках проект в Ужгороді було проведено фестиваль “Карпатський вавілон”. Нещодавно в трьох музеях Ужгорода розміщено інформацій хот-стопи.
Про розбудову транскордонної туристичної мережі “Карпатський туристичний шлях” доповідав експерт проекту Олександр Коваль.

За його словами насамперед вдалося започаткувати дискусійну платформу. “Європейські туристичні шляхи завершувалися на кордоні з Україною. Ми ж хочемо, щоби вони пролягли через Закарпаття. Плануємо створити платформу з просування регіональних туристичних продуктів Карпатського регіону. Але стикаємося із проблемами насамперед – низька внутрішня транспортна доступність, недостатній рівень інформування потенційних туристів. Нам потрібен бренд туризму Закарпаття. І це мають бути не логотипи і вказівники, це має стати базова кропітка робота. Тому вже розробляється стратегія розвитку туристичної галузі нашої області” – поділився експерт.

Наприкінці заходу відбулося підписання угоди між “Агентством регіонального розвитку та транскордонного співробітництва “Закарпаття” та департаментом туризму та інфраструктури Тернопільської ОДА.

.
Прес-служба облради

 


Про Захід