Науковці УжНУ відвідали США в рамках програми професійного стажування

Опубліковано:

 З 5 до 16 листопада за фінансової підтримки Центру лідерства “Відкритий світ” доценти Віталій Андрейко (з кафедри країнознавства факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу) та Юліанна Волошина (з кафедри економіки підприємства економічного факультету) відвідали Сполучені Штати Америки в рамках програми професійного стажування “Open World”.

Зустріч з Арлен Вінер, помічником з питань законодавства в галузі охорони здоров'я та освіти члена Палати представників Конгресу США Пітера Де Фазіо.
Турне по США делегатів програми почалося із відвідин Бібліотеки Конгресу у Вашингтоні (будівля ім.Томаса Джефферсона), де прослухали кілька лекцій, що їх люб'язно репрезентували провідні американські викладачі, вчені, політологи та представники неурядових організацій.

Відтак у Роузбургу (Орегон) учасники стажування зустрілися з представниками Палати представників та Сенату, двох палат Конгресу США, зокрема – з Тедросом Абрахамом, помічником-дослідником сенатора США Джеффа Мерклі, з яким жваво подискутували щодо результатів парламентських виборів у США, політичної ситуації в Україні, військового протистояння на Сході України та участі Росії в цій війні, можливої реакції США та ЄС на події в Україні, реальних результатів запровадження економічних санкцій проти Росії тощо.

6 листопада делегацію учасників програми “Відкритий світ” зустрічали в українському посольстві, дипломатичному представництві України в США. Наших представників особисто привітали Надзвичайний і Повноважний посол України в США Олександр Моцик та посол Джон О'Кіф, виконавчий директор Центру лідерства “Відкритий Світ”. Після урочистих промов та офіційної частини, гості мали змогу поспілкуватися з американськими колегами у неофіційній обстановці під час фуршету в “українському стилі”.

У Роузбурзі перед делегатами виступив з привітальним словом доктор Джо Олсон, президент Ампкуа Комьюніті Коледжу, який ознайомив присутніх з історією коледжу, з проблемою становлення системи коледжів для місцевих громад в США. Згодом Ребека Редел, фінансовий директор коледжу, розповіла про систему фінансування вищої освіти в штаті Орегон.

Віталій Андрейко в приміщенні посольства України в США (Джорджтаун, Вашингтон, округ Колумбія)
Делегати мали змогу відвідали місто-побратим Ужгорода – Корваліс, де в рамках програми ознайомлення з системою вищої освіти США зустрілися з представниками Державного університету штату Орегон в Корвалісі. Під час багатостороннього діалогу між українськими та американськими науковцями порушувалися актуальні питання співпраці, зокрема щодо міжнародних програм обміну студентами та викладачами, програм професійного стажування тощо.

За робочим обідом з мером Корваліса українська делегація мала змогу поспілкуватися з президентом та членами правління Асоціації міст-побратимів Ужгород – Корваліс. Аналізували позитивні моменти двосторонньої співпраці, а також обговорювали перспективи дальшого розвитку співробітництва між містами й окремими структурами.

У Державному університеті штату Орегон у Корвалісі зустрілися з деканом (директором) Інституту бізнесу та представниками факультету публічної політики та політології. Роглядали питання налагодження співпраці на рівні факультетів (зокрема, між факультетом міжнародної політики, менеджменту та бізнесу ДВНЗ “УжНУ” та факультетом публічної політики та політології Державного університету штату Орегон, економічним факультетом УжНУ та факультетом Інституту бізнесу Державного університету штату Орегон).

12 листопада українська делегація мала змогу ознайомитися з питаннями, що стосуються правил прийому та процесу набору студентів, вступу до коледжу, підбору науково-педагогічного персоналу, надання фінансової допомоги студентам, складання і розробки нових навчальних програм та дисциплін вільного вибору студентів.

Доктор Сем Потоліккіо, президент фундації “Підготовка глобальних лідерів”, запрошений викладач Джорджтаунського та Нью-Йоркського університетів; викладачі УжНУ – Віталій Андрейко та Юліанна Волошина
Викладачам українських вишів була надана можливість ознайомитися з системою дистанційної освіти Ампкуа Комьюніті Коледжу. Працівники навчального закладу розповіли про навчання онлайн, продемонстрували систему онлайнового навчання в коледжі, онлайн- та веб-лекції для більшого заохочення студентів. Кожен із делегатів мав можливість у ролі студента (до слова, усім на початку тижня видали студентські квитки Ампкуа Комьюніті Коледжу) у режимі онлайн обрати курс, дисципліну, яка його цікавить, познайомитися з викладачем, лекційними та семінарськими матеріалами, запропонованим списком рекомендованих джерел та літератури для найкращого засвоєння матеріалу, завданнями й тестами поточного та підсумкового контролю.

Наша делегація зустрілася з представниками студентського самоврядування, які розповіли про систему роботи органів студентської ради, наукового товариства, гуртків та груп, які відповідають за організацію дозвілля молоді. Було цікаво опинитися “по той бік барикад” і дізнатися, як працюють, навчаються і відпочивають американські студенти

Українські викладачі мали можливість відвідати заняття своїх американських колег, зокрема побували на уроці хімії та взяли безпосередню участь у лекції з дисципліни “Політичні науки”. Відвідали Інститут вина Південного Орегону (це теж один зі структурних підрозділів коледжу), де продегустували вироби місцевих виноробів.

Враження від поїздки – незабутні, досвід – неоціненний. Найкраще з набутого українські викладачі неомінно використовуватимуть у своїй діяльності.

Медіацентр УжНУ

 


Про Захід