УжНУ вперше відвідали нащадки Марії-Терезії – королівські принци Габсбурги

Опубліковано:

3-го травня Факультет МЕВ відвідали Його Високість Ерцгерцог і Королівський Принц Шандор та ЇЇ Високість Ерцгерцогиня і Королівська Принцеса  Герта-Маргарета Габсбург Лотаринзькі. Високі гості завітали у рамках візиту до міста Ужгорода, основною метою якого була участь у щорічній інаугураційній Церемонії Ордену Марії Терезії, заснованого родиною Панових у 2015 року. Як відомо, Орден з 2016 року перебуває під королівським патронатом Габсбургів і вручається один раз на рік одній особі, яка має визначні досягнення у розвитку Ужгорода та Закарпаття.

Організатор зустрічі, фундатор-розпорядник Ордену Марії Терезії, зав.кафедрою міжнародної політики професор Ален Панов у вступному слові привітав королівське подружжя і підкреслив визначну роль імператриці і королеви Марії-Терезії у історії міста і краю. До слів привітання приєднався декан факультету МЕВ професор Микола Палінчак, відзначивши що для УжНУ велика честь вітати в своїх стінах таких високих гостей, зокрема в колі студентів і викладачів профільного факультету.

Ерцгерцог Шандор та Ерцгерцогиня Герта-Маргарета передусім висловили подяку професору Алену Панову та його родині за надзвичайно вагомі ініціативи у розвитку Ужгорода і Закарпаття, збереженню його історії і виховання поваги до минулого – зокрема мова йшла про заснування першого в Україні приватного скверу з пам'ятником Марії-Терезії, створення однойменного Ордену, реставраційні проекти на Замковій Горі. Такі дії, які відбуваються у рамках приватної ініціативи, з часом об'єднують більшу кількість людей, які вчаться шанувати свою історію. Адже всі ми європейці, об'єднанні спільним минулим і гарним майбутнім.

Королівські принци провели лекцію для викладачів і студентів, під час якої надзвичайно цікаво і змістовно розповіли про свої коріння, роль династії Габсбургів у європейській історії, значення реформ Марії-Терезії. Окремий блок був присвячений сучасній діяльності – реалізації ряду гуманітарних, благодійних проектів та активностей у рамках публічної дипломатії, направленої на збереження миру і допомогу у вирішенні конфліктів. Зокрема мова йшла і про діяльність міжнародної організації Полум'я Миру, заснованої подружжям королівських принців.

Наприкінці зустрічі присутні могли поспілкуватися у форматі запитань-відповідей, зробити фото на згадку. Слід зауважити, що королівський візит до УжНУ відбувся вперше. Цінність заходу полягала також у освітній складовій – студенти і викладачі  відпрацьовували на практиці знання і навички дипломатії, забезпечували протокольні задачі, синхронний переклад та інформаційний супровід. Такий підхід до підготовки майбутніх спеціалістів є "ноу-хау" факультету, яке полягає у вдалому компонуванні теоретичної підготовки та здобуття практичних навичок. Зокрема пілотний проект "Практична дипломатія" був започаткований кафедрою міжнародної політики, яка  виступила головним оператором королівського візиту. Особливу атмосферу класичного ВУЗу також створював зал Бібліотеки Міклоша Берчені, в якому відбувся захід.     

 

Кафедра міжнародних відносин УжНУ

 

Про Захід