Розенко: Саморозпуск нинішнього складу парламента повинен стати принциповим рішенням самої ВР

Опубліковано:

 Наступні два тижні мають стати вирішальними в питанні досягнення домовленостей щодо ухвалення рішення про саморозпуск парламенту. Про це під час прес-конференції в “Обозревателе” заявив народний депутат від “УДАРу” Павло Розенко.

Розенко наголосив, що саморозпуск нинішнього складу парламента повинен стати принциповим рішенням самої Верховної  Ради.  “Ті політичні сили, які знаходяться в парламенті, повинні нарешті зрозуміти, що нинішня Верховна Рада повністю вичерпала свій ресурс і  є непрацездатною”, – наголосив  “ударівець”.  Павло Розенко зауважив, що значна кількість народних депутатів взагалі не з'являються в парламенті і таким чином у Верховній Раді реєструються трохи більше 300 народних депутатів.

Крім того, додав він, на сьогодні в парламенті фактично немає стійкої ідеологічної коаліції. “Є формальна коаліція, яка нараховує 256 голосів і яка ніколи не працювала як єдиний потужний ідеологічний злагоджений механізм. Але справжньої коаліції немає”, – підкреслив Розенко.  Народний депутат вважає, що саме це є наслідком того, що парламент здебільшого ухвалює популістські рішення, натомість зволікаючи з ухваленням реформаторських рішень. “Іншого виходу, як розпуститися, у Верховної Ради немає”, – зауважив “ударівець”.  Павло Розенко наголосив, що це має бути саме політичне рішення. “Ми повинні сформувати для Президента України конституційні підстави для розпуску Верховної Ради. Це вже технологія. Головне, щоб була політична воля, а її на сьогодні у деяких політичних сил немає”, – наголосив “ударівець”.

Водночас, переконаний Павло Розенко, парламент не має права затягувати з процесом саморозпуску. “Від цього програє вся Україна. Це гальмує формування повністю нової влади. Два тижні, які є перед пленарним тижнем, будуть вирішальними для подальшої долі Верховної Ради”, – наголосив народний депутат. Він також запевнив, що “УДАР” наполягатиме на розгляді питання про саморозпуск парламенту наступного пленарного тижня.  

Про Захід