За 11 місяців на Закарпатті вкрали 12 авто

Опубліковано:

 З початку цього року лише в Ужгороді слідчі міськвідділу міліції відкрили 83 кримінальні провадження за фактами крадіжок з автомобілів та 12 – за фактами незаконного заволодіння транспортом. – Багато власників залишають свої автівки під відкритим небом, поруч з будинком, але, якщо в машині залишається на видному місці дорога техніка, гаманець, чи сумочка, то така знахідка явно зацікавить любителів дармівщини.

Відкрити машину не так складно – зазвичай, злодії підбирають ключі або ж застосовують відмичку. Кілька хвилин і все. В кращому випадку, грабіжник забирає те, що стало об'єктом спокуси, а в гіршому – сідає за кермо, та й “пиши – пропало”, – розповідає начальник відділу технічної служби управління Державної служби охорони при УМВС України в Закарпатській області Андрій Алексик. Представники УДСО радять запам'ятати кілька корисних порад: – Подбайте про місце, де ви залишаєте свою машину. Це має бути більш-менш людна територія, не нагромаджена автівками.

Добре було б, аби ви могли бачити машину. Звичайно, надійніший варіант – стоянка, що охороняється. Не варто залишати в автомобілі цінні речі на сидінні, навіть магнітолу варто заховати. Перевіряйте, чи зачинені двері, вікна та люк. Не в кожного є можливість залишити “залізного друга” в гаражі, а платні парковки часто переповнені. В такому випадку в ДСО рекомендують послугу – GРS-навігація. – Це і цілодобове супутникове спостереження за автомобілем в режимі реального часу, перевірка історії маршрутів, визначення місцезнаходження машини, дистанційне блокування систем автомобіля в разі його викрадення.

Система надає можливість бути забезпеченим повним інформуванням про роботу, стан і цілісність транспортного засобу, – розповів Андрій Алексик. – Також ми надаємо можливість встановити у власному автомобілі “тривожну кнопку”, що вбереже вас в критичних ситуаціях. Варто додати: якщо ви запізно ознайомились з вищезгаданою інформацією, і таки стали жертвою крадія – одразу звертайтесь в міліцію, – пише УДСО при УМВС України в Закарпатській області.


Про Захід