Закарпаття на прийняття власної стратегії має тільки 2 місяці

Опубліковано:

Сьогодні, 3 грудня, в Ужгороді відбувся круглий стіл “Розробка стратегії регіонального розвитку в Закарпатській області: досягнення та перспективи”.
Олег Лукша, голова агенції розвитку “Європоліс” розповів, що Стратегія розвитку Закарпатської області на період до 2020-го року розробляється на підставі Закону України “Про стимулювання розвитку регіонів”, з урахуванням Державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року.

“У попередній стратегії, яка була розроблена до 2015-го року влада просто не захотіла приймати реальний план дій. Коли ми побачили що стратегія 2015-го року просто розвалюється на очах, а, на мою думку, вона була провалена свідомо, ми взялися за розробку наступної стратегії. На жаль, зараз у нас дуже мало часу на розробку стратегії.

Крім того, важливо пам'ятати, що стратегічна помилка усіх попередніх стратегій − це те, що далі ніхто не стежить, як вона виконується. Адже з її прийняттям, робота тільки починається. Цей документ має бути обов'язковим до виконання, а також обов'язковим у частині контролю за його виконанням і використанням коштів.

Крижанівський Андрій (Інститут Стратегічних досліджень), натомість висловив думку, що обмеженість в часі на створення документу не такий вже й негативний момент. Адже попереду вибори до місцевих рад, відповідно депутати, які знову захочуть потрапити до облради, охоче підтримають добре розроблену стратегію.
Святослав Бабіля, представник громадянської мережі “ОПОРА” в Закарпатській області зауважив, що потрібно зробити загальну оцінку ресурсів, які в області, оприлюднити цей моніторинг, а далі поетапно рухатися у напрямку виконання стратегії.


Про Захід