За 11 місяців на Закарпатті згоріло 88 автомобілів

Опубліковано:





 Легковий автомобіль може згоріти всього за 3-4 хвилини. Особливо, якщо йому “допомогли”.

Певно, жоден із власників автомобіля не мріє, аби його машина перетворилася на затишний весело потріскуючий камін. Годі уявити собі сумнішу картину, ніж вигляд улюбленого транспорту, вигорілого дощенту. То як діяти в таких випадках? Де шукати винних? Хто компенсуватиме збитки?

Основна причина пожеж в авто офіційно формулюється так: “Порушення правил експлуатації електромереж і електроустаткування”. Причому спалахнути може не тільки стара іржава “бляшанка”, а й авто, які ще пахнуть новим салоном. Фахівці кажуть, що справа найчастіше в неправильному монтажі електроустаткування. Погані контакти, невідповідність перерізу провідника навантаженню, збільшення цього самого навантаження понад паспортне тощо переважно є наслідком самостійного ремонту авто або на “самодіяльних” СТО, установки потужного устаткування, яке не було передбачене виробником. Магнітоли, колонки, сабвуфери – усе це вимагає розрахунків і кваліфікованого встановлення. Тож автівки нерідко займаються саме від надлишку “навороченої” електроніки. Серед інших причин може бути паління в салоні, витік у системі подачі пального, пролив і займання пального, недбалість при перевезенні легкозаймистих вантажів, самозаймання промасленого ганчір'я, удар блискавки чи падінні на автомобіль високовольтного проводу. Що стосується ДТП, то, за статистикою, лише 1 випадок із ста призводить до загорання авто. Нерідкісним явищем є і підпал. І не обов'язково тому, що ти зайняв сусідську парковку, а сусід виявився рішучим чоловіком із сірниками. Може, тобі захотіли помститися давні вороги.

Загалом протягом цього року в нашому краї до палаючих автомобілів пожежники виїздили 88 разів, повідом­ляє УДСНС України у Закарпатській області. Наприкінці минулого місяця під час сесїі Ужгородської міської ради в ході звітування про стан протидії злочинності прокурор міста Володимир Гаврилюк повідомив, що тільки в Ужгороді згоріли 22 автомобілі. За його інформацією, в жодному з цих випадків кримінальних справ до судів не було скеровано. Крім того, 5 із 22-х справ щодо підпалів закриті через непідтвердження складу злочину.
Варто наголосити, що автомобіль згорає за лічені хвилини. Тому в випадку пожежі до приїзду професійних вогнеборців варто спробувати побороти стихію самостійно. Лише так можна зберегти машину частково неушкодженою. “Надзвичайники” радять перш за все швидко зупинити авто, якщо воно в русі. Далі спробувати відкрити капот важелем із салону, але не піднімати його, якщо там полум'я або густий дим, бо так можна спровокувати приплив кисню. Слід збити полум'я вогнегасником, відкрити капот повністю й загасити вогонь повністю. Далі треба зняти клему для відвертання повторного займання. Звісно, все це годиться у випадку, коли в автомобілі є вогнегасник. Але навіть якщо він є, проте його не перезаряджають і не перевіряють час від часу, ніхто не дасть гарантії, що він спрацює, коли в цьому виникне потреба.

Та в будь-якому випадку слід пам'ятати, що найважливіше – це людське життя. А людина в палаючому автомобілі може знаходитися не більш ніж півтори хвилини.

Людмила Орос, “Закарпатська правда”


Про Захід