“Анцю Кушницьку” хочуть відродити

Опубліковано:

 Вузькоколійна залізниця, потяг якої курсує Виноградівським та Іршавським районами, є важливою для краян – наголошує обласна влада Закарпаття.

І тому просить “Укрзалізницю” розглянути перспективи діяльності та з'ясувати можливості для відновлення рейсів вузькоколійки – спільно із керівництвом області, закарпатськими фахівцями, – інформує прес-служба Закарпатської ОДА.

Наразі щоденні рейси на Боржавській вузькоколійці були припинені й це незручно для мешканців району, які роками користуються послугами потяга, відомого в народі як “Анця Кушницька”.

Василь Губаль, який спрямовує відповідне звернення до “Укрзалізниці”, акцентує: “Боржавська вузькоколійка – це залізниця, яка, попри те, що належить до так званих “малих”, має велику й історичну, і соціальну функцію. Вона вже сто років є частиною життя закарпатців, і шкода її втратити. “

Зараз обласна рада вивчає можливості відродження Боржавської вузькоколійки і через грантові програми. До слова, ця залізниця має й певні туристичні перспективи як об'єкт матеріальної культури краю. А припинення рейсів не лише спричинює труднощі для населення закарпатської глибинки, а й може призвести до руйнування вузькоколійки, що зробить неможливим її відновлення. “Зупинити “Анцю Кушницьку” – це зараз найпростіший крок, набагато складніше буде її потім реанімувати. Тож прошу “Укрзалізницю” врахувати і це. І запрошуємо представників державної транспортної структури до діалогу – з тим, аби шукати можливості для подальшого функціонування “малої” залізниці, та розраховуємо на підтримку Закарпаття в цьому питанні” – каже Василь Губаль.


Про Захід