Що чекає “Анцю Кушницьку”?

Опубліковано:

Голова обласної ради Володимир Чубірко провів зустріч з керівником Громадської ради при ОДА, головою асамблеї громадських рад Закарпаття, депутатом обласної ради Федором Харутою, – повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

Федір Харута повідомив, що минулого тижня представниками влади, наукових закладів Закарпаття побували на Дніпропетровщині. А відбувалися вони в рамках реалізації цікавого концептуального проекту з організації залізничного туризму на вузькоколійних залізницях в Карпатському регіоні України.Йшлося про узгодження дій у відпрацюванні моделі туристичного пулу на вузькоколійках Карпатського регіону України за результатами роботи експертної групи, яка у вересні провела виїзний огляд на місцевості ще функціонуючих вузлів залізничної колії завширшки 750 мм, побудованої за часів Австро-Угорської імперії.

Зі слів Федора Харути, висновки експертів є відправним етапом у реалізації проекту туристичних перевезень залізничним транспортом в Україні, ініційованого науковцями Дніпропетровщини, який є важливим не тільки для західних регіонів України, а й для держави в цілому. “ЄС розробило програму розвитку продуктивних сил. Європа підтримує розвиток туристичної галузі. Об'єднавши ресурси трьох західних областей України можна долучитися до грантового проекту з відновлення вузькоколійки”, – каже Федір Харута.
Керівник облради Володимир Чубірко зазначив, що рада однозначно підтримуватиме інвестиційні проекти із збереженням вузькоколійки. “Нині непроста ситуація із збереженням Боржавської вузькоколійки. Укрзалізниця відмовляється від її подальшого утримання і пропонує передати її на баланс області. Це механізм, що дозволить її зберегти. Якщо до її збереження і відновлення ми залучимо науковий ресурс і зможе реалізувати інвестиційний проект для її відновлення – це стане додатковим стимулом розвитку туристичної галузі області”, – вважає керівник ради.

Наприкінці зустрічі Федір Харута запропонував розробити та підписати угоду про партнерство та співробітництво у реалізації проекту туристичних перевезень залізничним транспортом.


Про Захід