Студентів УжНУ запрошують на стажування до Німеччини

Опубліковано:





 24 листопада в читальному залі Наукової бібліотеки УжНУ відбулася зустріч представників економічного факультету, факультету міжнародних відносин та факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу з координатором стипендіальної програми Німецької економіки від Європейського офісу Мартіном Ройтером.

Німець родом, який уже 6 років проживає в Україні, завітав до студентів із презентацією стипендіальної програми Німецької економіки, офіційним партнером якої в Україні є Торгово-промислова палата (ТППУ), й докладно розповів присутнім про умови стажування за кордоном.

Програма фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччини й надає студентам III курсу, бакалаврам, магістрам, аспірантам і випускникам (вікове обмеження – до 30 років), що закінчили ВНЗ (не пізніше, ніж за період 18 місяців із моменту отримання диплому), можливість пройти практику з фахової дисципліни на провідних німецьких підприємствах.

Цьогоріч Україні виділено 25 місць для стипендіатів. Ужгород – перше місто, до якого приїхав пан Мартін. Під час розмови зізнався, що покладає великі надії на студентів Ужгородського національного університету, адже вони мають неабиякий потенціал і перспективу. Крім того, вони мають скористатися суттєвою перевагою – це перший виш, з якого офіційний представник програми розпочав свій візит в Україну, отже, з перших уст можна почути всю необхідну інформацію, задати питання та дістати компетентні відповіді й рекомендації щодо грамотної та успішної участі у програмі.

Стажування за кордоном – це й важливий досвід працевлаштування. Програмою передбачено виплату стипендії Федеральним міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини. Компанії, на яких відбувається стажування, забезпечують компенсацію витрат на проживання, медичне страхування, а Комітет із східноєвропейських економічних відносин відповідає за візову підтримку та надання дозволу на працевлаштування.

Важливою перевагою програми є те, що її учасник після стажування має конкурентну перевагу щодо можливостей дальшого працевлаштування безпосередньо в Німеччині чи в іншій європейській державі або, що не менш перспективно, – у німецьких компаніях в Україні.

Серед документів, які треба представити аплікантам для участі у програмі, – диплом, виписка із залікової книжки, резюме (CV), у якому вказано досвід роботи та біографічні дані. Процедура триватиме до 6 січня 2015 року.

Орієнтовно на початку березня влаштують співбесіди в Києві, Харкові, Одесі, Львові. “Щоб успішно пройти співбесіду, вам треба бути обізнаними у сфері, в якій опановуєте фах чи працюєте, знати тонкощі майбутньої спеціальності”, – зауважив пан Мартін.

Ближче до літа стануть відомі остаточні результати відбору: хто стане стипендіатом і поїде до Берліна. Там з практикантами проведуть семінари, ознайомлять з міністерствами, установами, підприємствами, а відтак направлять на стажування. Навчання триватиме чотири місяці – з 1 вересня наступного року до кінця грудня 2015 року.

Що стосується вакансій, то вкрай потрібними залишаються спеціальності, пов'язані з інженерією та ІТ, економікою та фінансами, сільським господарством. Обов'язкова умова – володіння англійською або німецькою (перевага, але не обов'язкова умова).

Ідеальним претендентом, переконаний пан Мартін, є інженер, який розмовляє англійською та німецькою мовами. Крім того, актуальними, за словами гостя, є прикладна математика та логістика. Набирають також на напрям “Журналістика”, який забезпечує партнер програми “Deutsche Welle”.

Німецький фахівець наголосив на важливості такого досвіду роботи та співпраці: “Фонд багато уваги приділяє випускникам цієї програми, піклується про їхнє кар'єрне зростання. Студенти, які проходять стажування за цією програмою, відвідують різні заходи по всьому світові. У майбутньому мають більше шансів влаштуватися на престижну роботу”.

Присутні на зустрічі студенти-фінансисти економічного факультету виявили зацікавленість щодо участі у програмі, а також приємно здивували гостя своїм знанням мови – не лише англійської, а й німецької. “Ми надзвичайно зацікавлені у співпраці, оскільки бачимо високу мотивованість для наших студентів, адже одним із активних партнерів програми стажування є “Дойче банк / Deutsche Bank” – найбільший за числом співробітників і активами фінансовий конгломерат Німеччини, який активно розвиває свою діяльність у Центральній і Східній Європі, у тому числі й в Україні, – зауважила заступник декана економічного факультету Тетяна Бутурлакіна.

– Вважаю, що така програма є унікальною можливістю для нашої молоді гідно стартувати у професійному зростанні, набути кваліфікаційних навичок, що відповідають європейським стандартам, розширити можливості учасників на вітчизняному ринку праці. Для нашого вишу це перспективний напрям співпраці щодо працевлаштування наших студентів і випускників, формування мережного формату обміну молодими професіоналами з європейськими працедавцями”.

Наприкінці зустрічі пан Мартін Ройтер надав необхідні контактні дані для підтримання з ним зв'язку, а також охоче відповів на всі запитання аудиторії. Побажав присутнім усього найкращого, добра, миру та спокою. Висловив сподівання на велику кількість заявок саме з нашого регіону.

Після спілкування зі студентами пан Мартін зустрівся в ректораті з в. о. проректора з науково-педагогічної роботи і міжнародних зв'язків Мирославою Лендьел для обговорення деталей співпраці.

По докладну інформацію щодо участі у Стипендіальній програмі Німецької економіки звертайтеся до відділу міжнародного освітнього та наукового співробітництва УжНУ (тел: +38 (0312) 61-33-32; e-mail: [email protected]).

Медіацентр УжНУ

 


Про Захід