Голова ОДА закликав депутатів Ужгородської міської ради скласти мандати

Опубліковано:

Голова Закарпатської ОДА Василь Губаль зустрівся з громадськістю, яка у середу, 26 листопада, пікетувала Ужгородську міську раду з вимогою відставки її та поновленого судом на посаді міського голови.

Не знайшовши на робочих місцях нікого з керівництва міста, люди прийшли в будівлю на Народній площі, щоби почути позицію керівництва Закарпаття.
Громада просить голову ОДА звернутися до вищого керівництва держави з ініціативою розпуску Ужгородської міської ради. Василь Губаль наголосив, що вимоги людей підтримує, водночас, як представник влади, має діяти лише в площині закону. “Будь яке звернення має бути ефективним, аби мало результат. Нині Ужгородська міська влада, якою б вона не була, є чинною. Ми повинні діяти у межах закону. Я чую ваші вимоги, тому пропоную ініціативній групі громадськості попрацювати з юристами і скласти звернення до вищого керівництва держави. Я – на вашому боці, ужгородська громадо” – сказав голова ОДА.

Також Василь Губаль висловив думку: громада міста повинна яскраво показати ставлення ужгородців до депутатів міської ради, які себе скомпрометували, і запропонував людям організувати віче (в якому він так само радо візьме участь).
Також керівник області звернувся до депутатів Ужгородської міської ради, зокрема і до секретаря ради, який ще учора був в.о. міського голови, та його заступників з числа депутатів, із такими словами: “Якщо ви любите Закарпаття, якщо ви хочете жити в своєму місті, запросіть депутатів скласти мандати, і чесно рухайтеся до виборів!”.

Тоді закарпатська влада може звернутися до Президента та Верховної Ради про призначення виборів Ужгородських міського голови і міської ради, та до того часу призначити керуючого. “Якщо у них лишилося хоч трошки патріотизму до Ужгорода – вони мають це зробити. До них з вимогою прийшла така громада. Треба чути людей!” – сказав Василь Губаль.

Питання, пов'язані з Ужгородської міською радою, запропонують на обговорення Закарпатської обласної ради – з тим, аби, якщо так вирішать її депутати, сформувати звернення до вищого керівництва держави про справи в обласному центрі. Таку ідею підтримав голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.

Наразі ініціативна група уже починає роботу разом з юристами ОДА та облради. Також Василь Губаль звертається до правоохоронних органів з вимогою призначити перевірку стосовно правомірності останніх рішень Ужгородської міської ради.
Прес-служба Закарпатської ОДА


Про Захід