В УжНУ День студента святкували по-особливому

Опубліковано:

 У середу читальна зала Наукової бібліотеки УжНУ була переповнена: поряд із “класичними” студентами сиділи їх колеги старшого віку, а позаду викладачі, методисти. Всіх їх об'єднав спільний фах – сучасний чи майбутній – політологія та державна служба.

Саме так, по-сімейному, відзначили День студента на кафедрі політології та державного управління, яка є випусковою для двох спеціальностей та об'єднує 30 співробітників і близько 250 студентів. Ідея святкування виникла одночасно в студентів і викладачів, тому формат підготовки було визначено блискавично – разом!

Ведучими свята були студенти четвертого курсу Марія Броді та Валентин Лакатош, яким асистувала старший викладач кафедри Маріанна Колодій, котра разом із доцентами Ганною Мелеганич і Надією Попадюк стали головними помічниками студентства від старших колег. Після привітання завідувача кафедри Мирослави Лендьел і декана факультету суспільних наук Юрія Остапця, екскурсу в історію свята, розповіді про героїзм чеських спудеїв і солідарність цього найбільш революційного прошарку суспільства почалися презентації студентських груп.

Було все: авторська поезія Ірини Гармасій – відомої закарпатської поетеси, громадського діяча і журналіста, яка тепер здобуває магістерський ступінь за напрямом “Державна служба”, оригінальні поетичні загадки від майбутнього бакалавра політології Марії Броді, вікторини, гумор. Кожна група презентувала себе і свою “корпоративну родзинку”. Вже відомі своїми професійними здобутками магістри державної служби, все ще розгублені першачки-політологи, артистичні другокурсники, співочий третій курс, неординарні четвертокурсники, які пройшли шлях від найменш успішних до найбільш титулованих у форматі конкурсів і дебатів студентів.

Найбільше емоцій викликало представлення “ветеранів” – майбутніх спеціалістів і магістрів політології. Один із найкращих серед шістнадцяти випусків політологів курс розповів у світлинах про своє навчання, дозвілля, солідарність поміж собою та з викладачами. Емоційними були фото річної давності з ужгородського Євромайдану, адже саме ця група разом із десятком студентів з інших спеціальностей – міжнародниками, журналістами, медиками – починали протести в університеті проти зупинки євроінтеграції, мітингували на Театральній площі. Не дивно, що Станіслав Данко, студентський громадський активіст, член Вченої ради, побажав усім присутнім бути кращими, аніж цьогорічні випускники і, таким чином, гарантувати, що в політологів та в університету все буде гаразд.

Найбільше зацікавлення і щирий сміх викликала остання презентація: дитячі і студентські фото, відомості про звички – корисні й не дуже, псевдоніми та хобі – не побоялися навести вихованцям викладачі кафедри політології і державного управління. На завершення всіх присутніх чекав сюрприз: величезний торт, який презентували “державні службовці” та колективне фото дружної і солідарної спільноти, якими є студенти й викладачі кафедри політології і державного управління.

 Медіацентр УжНУ


Про Захід