Закарпатським учасникам АТО мають надати пільги

Опубліковано:





 Командування Закарпатського обласного військового комісаріату звернулося до місцевих органів самоврядування (в першу чергу до депутатів Ужгородської та Мукачівської міськрад) зі зверненням щодо прийняття рішення на місцевому рівні з питань надання пільг військовослужбовцям учасникам АТО. Наводимо скорочений текст звернення, який адресований міському голові Мукачева та депутатом міської ради.

“01 липня 2014 року вступили в дію зміни до закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, відповідно до яких військових, які беруть участь в антитерористичній операції, прирівняли до учасників бойових дій.
Наразі питання визнання учасників АТО учасниками бойових дій вирішується державними органами влади відповідно до зазначених законодавчо-нормативних актів держави.

Разом з тим серед мешканців м. Мукачево гостро постає питання соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, які виконують бойові завдання та приймають безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.

Необхідно зазначити, що низка проблемних питань соціально-побутового, майнового та фінансового характеру, соціально-правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей, трудових відносин військовослужбовців призваних за мобілізацією з роботодавцями спільно з органами місцевої влади та самоврядування вирішуються позитивно.

Але поряд з цим, зважаючи на певні матеріальні проблеми, які мають місце в сім'ях військовослужбовців що приймають безпосередню участь в антитерористичній операції, серед цієї категорії існує високий рівень соціальної напруги.
Як приклад свідомого ставлення місцевих органів влади та самоврядування до вирішення соціально-побутових проблем військовослужбовців які приймають безпосередню участь в антитерористичній операції, бажання відзначити їх як патріотів своєї держави, депутати Київської, Тернопільської та деяких інших міських рад прийняли рішення звільнили від сплати за комунальні послуги учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Командування Закарпатського обласного військового комісаріату спільно з Координаційною радою, створеною при Закарпатському ОВК, звертається до депутатів Мукачівської міської ради з пропозицією щодо внесення на розгляд засідання Мукачівської міської ради питання про надання пільг військовослужбовцям які приймали (приймають) безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а саме надати для цієї категорії мешканців м. Мукачево наступні пільги:

• 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

• 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю);

• 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.

Пільги надавати військовослужбовцям (членам їх сімей) за наявності “Довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України”, яка визначена постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 “Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення” для надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним) та працівникам Збройних Сил України.

Впевнені, що прийняття депутатським корпусом Мукачівської міської ради такого важливого рішення буде сприяти зниженню соціальної напруги серед військовослужбовців призваних за мобілізацією та членів їх сімей, продемонструє дієву турботу депутатів міської ради про патріотично налаштованих представників громади м. Мукачево, які ризикуючи власним життям та здоров'ям вносять вагомий внесок у спільну справу по захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України під час проведення антитерористичної операції”.

Повний текст звернення можна прочитати за посиланням Прес-група Закарпатского ОВК.


Про Захід