Як на Тячівщині сплачують єдиний соціальний внесок

Опубліковано:





З початку 2014 року по Тячівській ДПІ надходження єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування склали 156,7 млн грн.

Закон України від 8 липня 2010 р. № 2464 “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” передбачає обов'язкову сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначеними категоріями платників. При цьому, ЄСВ є єдиним платежем для внесків на соціальне та пенсійне страхове забезпечення.

Так, фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування (без найманих працівників) та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (фізичні особи, які здійснюють наукову, художню, викладацьку, медичну, літературну, юридичну в тому числі адвокатську та нотаріальну діяльність) нараховують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за ставкою 34,7% від доходу (прибутку), який отримано ними від підприємницької діяльності. При цьому розмір ЄСВ за місяць, у якому отримано дохід, не може бути меншим мінімального страхового внеску.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування сплачують ЄСВ протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25% річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми доходу, за якою розраховуються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб. При цьому суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником-загальником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації. Особи, які здійснюють професійну незалежну діяльність – до 1 травня наступного року. В ці ж терміни до контролюючих органів подається річний звіт з ЄСВ. За періоди, в яких такі фізичні особи не отримували дохід (прибуток), єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не сплачується.

Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе нараховують ЄСВ у розмірі 34,7% від мінімальної заробітної плати з розрахунку на місяць. При цьому єдиний внесок, нарахований ними за календарний квартал, сплачується до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Звіт з ЄСВ до органів доходів і зборів такими платниками подається до 10 лютого наступного року.

Варто відмітити, що підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт зазначеними особами не подається.

За матеріалами Тячівської ДПІ


Про Захід