Братислава, Дрезден, Прага: студенти УжНУ подорожували Європою

Опубліковано:

 Напередодні зимової сесії студенти факультету туризму та міжнародних комунікацій мали навчально-пізнавальну екскурсію до трьох європейських країн: насолоджувалися ошатною Братиславою – неймовірної краси містом над Дунаєм, легендарним Дрезденом – столицею Саксонії, яку називають ще Флоренцією на Ельбі, та загадковою Прагою – метрополією, яка закохує в себе кожного мандрівника.

Упродовж екскурсії своїм професійним досвідом зі студентами ділився керівник групи, гід від туроператора “Аккорд-тур” Володимир Клименко. Він розповів про основні моменти організації подорожі, специфіку автобусних турів, прокладання та розрахунок маршрутів, нюанси стосовно поселення туристів до готелю, особливості проведення екскурсій в містах тощо.

Студентка 3-го курсу Беата Вийгшев розповідає: “Ще одна довгоочікувана поїздка промайнула дуже швидко, залишивши по собі масу позитивних емоцій і приємних спогадів. Столиця Словаччини вразила затишком і цікавою культурою. Братиславський Град – серце Братислави та один із символів Словаччини – запам'ятався водночас своєю простотою й величчю. З його території відкривається прекрасна панорама на всю столицю. Далі ми мали змогу пройтися центром міста. Просторі вулиці, багато крамничок, оригінальних пам'ятників, ліхтарі, прикрашені квітами – все це відтворює в уяві образ Братислави.

Наступного дня на нас чекав легендарний Дрезден – місто, яке не обмежує себе часовими рамками. Ніби машина часу, воно перемістило нас в минулі епохи. Виникало відчуття, ніби зовсім недавно цими вулицями ходили королі, проїжджали карети і мчали лицарі на конях. Дрезден багатий на приголомшливі пам'ятки: Опера Земпера, Галерея старих майстрів, Хода князів, міст “Блакитне диво” і ще багато-багато іншого. Ми мали унікальну можливість наблизитися до прекрасного, відвідавши Дрезденську картинну галерею, де зберігається відома “Сікстинська Мадонна”.

Ділиться враженнями Сергій Лендєл, студент 3-го курсу: “Подорож завершилася, а відчуття досі переповнюють. Неймовірна поїздка, яка залишила багато приємних спогадів. Усе почалося з Братислави – дуже гарного міста над Дунаєм. Братиславський замок, собор св. Мартина, словацький національний театр та багато інших пам'яток культури майже в центрі міста створюють неймовірну панораму.

Наступним був Дрезден. Здається, час тут зупинився. Не віриться, що кілька десятків років тому тут була майже суцільна руїна. Дрезден – це місто мистецтва і культури, одне з найбільш відвідуваних у Німеччині. Розкинуте в долині Ельби, воно зуміло зберегти в собі не тільки традиції, а й дух старовини, далекі відгуки такого нелегкого минулого.

На завершення – Прага. Сюди хочеться повертатися знову і знову. Перше враження не можна передати словами. Гуляючи лабіринтами вулиць старого міста, відчуваєш запах карамелі та спецій. На деякий час переносишся в ті часи, коли тут їздили карети та гуляли дворяни. Кожна будівля вражає. Карлів міст гідно тримає статус “того, який має простояти вічність”. Прага закохує в себе”.

Навчально-пізнавальна екскурсія організована з ініціативи кафедри міжнародних комунікацій та підтримки декана факультету Наталії Габчак з метою долучення студентства до історико-культурного надбання Європи. Ще одна нагода – святкування 25-ї річниці Возз'єднання Німеччини.

“Такі заходи сприяють не тільки професійному та культурному збагаченню, а й практичному застосуванню набутих студентами мовних навичок”, – відзначає Руслана Жовтані, одна з організаторок екскурсії.

Медіацентр УжНУ


Про Захід