Губаль: “Центри надання адмінпослуг мають працювати не для папірця, а для людини!”

Опубліковано:

Голова Закарпатської ОДА Василь Губаль у вівторок, 18 листопада, провів зустріч із представниками влади міст і районів області та обласних служб стосовно роботи Центрів надання адміністративних послуг, – повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

Окрім констатації факту, що на Закарпатті установи нового типу – Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) – почали працювати одними з перших в Україні, лунало і чимало критики. Так, чи не найбільше нарікань у роботі Центрів на місцях є на співпрацю з Міграційною службою. Представникам структури наголосили – необхідна ефективна взаємодія між фахівцями ЦНАП і службою, яка відповідальна за оформлення паспортів, адже чи не найбільше зволікань в роботі є саме з цим дозвільним документом.

Як відомо, Центри надання адмінпослуг створені за ідеєю “єдиного вікна” – аби позбавити громадян потреби оббивати пороги, але передовсім – щоби відійти від корупції. На зустрічі керівник краю акцентував: ЦНАП створені для того, аби, зменшивши контакт між людьми і структурами-надавачами послуг, прибрати явища “вирішувань” і “домовлянь”, отже і слід діяти в цьому напрямку, а не, як іноді трапляється, намагатися навпаки ускладнити процес. “Працюйте не для папірця, а для людини!” – наголосив Василь Губаль. До цього голова ОДА і закликав владу на місцях. “Досить говорити про боротьбу з корупцією. Треба дієво її долати. У тому числі – побутову, часто пов'язану саме з видачею різноманітних довідок і документів. Тому вимагаю сприяти організації роботи Центрів на місцях саме з цією думкою!” – зазначив Василь Губаль.

Представники служб і влади міст та районів, керівники місцевих ЦНАП обговорили конкретні моменти роботи та взаємодії. У перспективі ідеться про рух до максимально автоматизації процесів оформлення документів і відтак власне надання послуг закарпатцям. Керівник краю, зокрема, нагадав про необхідність створення системи електронної черги.

Водночас, на думку голови ОДА, ЦНАП – це лише початок шляху в принциповій зміні системи в сфері надання адмінпослуг. Так, за пропозицією Василя Губаля, Закарпаттю слід рухатися до відкриття Палацу юстиції, який, організований з використанням найкращих світових та українських практик, має стати взірцем для інших регіонів. “Закарпаття, як найзахідніша область України, має показати приклад в цій роботі – в допомозі громадянам якісно і швидко оформити потрібні документи, і довести своє прагнення до європейських стандартів” – наголосив Василь Губаль.


Про Захід